şükela:  tümü | bugün
  • https://www.carvertical.com/

kısaltması: cv.
    "first global & decentralised car history registry. built on blockchain technology" sloganı ile kripto dünyasına adım atmış token. kendisini kısaca "araçların sabıka kaydını tutacak olan" bir proje olarak tanımlayabiliriz. yani bir araç satın almak istediniz, ama başına ne gelmiş bilmek istiyorsunuz. belli bir ücret (token) karşılığında cv'dan bilgi alıyorsunuz. bildiğiniz sabıka kaydı.

ico'su birkaç gün önce sona erdi. total supply yaklaşık 10 milyar olacak. dolaşımdaki sayısının başlangıçta 5,8 milyar olacağı açıklandı. satılmayan tokenlerin token sahiplerine sahip oldukları token sayısına göre dağıtılacağı açıklanmıştı. ico'sunda 1 token fiyatı 0.0055 dolardı. yaklaşık 20 milyon dolar hardcap'in tamamını sattılar. 24 ocak çarşamba günü kucoin borsasında işlem görmeye başlayacak. şu anda etherdelta'da 0.016'dan kaçak kesim yapılmaya başlanmış durumda. kucoin başlangıç fiyatının 0.03 dolar olacağı ( 5-6x/ico) olacağı dillendiriliyor telegram grubunda. dillendirilen ve admin'lerin de bıyık altından gülerek itiraf ettikleri önemli bir şey daha var. borsada işlem görmeye başladıktan sonra "bmw ile ortaklık anlaşması" açıklayacakları konuşuluyor. o açıklama da yapılırsa 0.1 doları bulması işten bile değil. diye düşünüyorum. en azından bunu umuyorum. ayrıca kucoin ile birlikte ilk (2, sanırım) hafta sonunda tesla araba ödülü açıklamaları var. bunun da daha ilk girdiği haftada bir kriptoparaya pozitif bir ivme kazandıracağını düşünüyorum. yatırım tavsiyesidir* .
  • kucoin'de 130 satoshi civarından giriş yaptığım token. ciddi potansiyeli var gibi, beklemedeyim.
  • 10 milyar token'ı varmış. her biri 1 sat veya 1 cent olsa bile adı sanı olmayan bir şirkete 100 milyon dolar piyasa değeri biçiyorsunuz. 3 dolar derseniz bu değeri 300'le çarpmanız lazım.

blockchain'e dayalı car registry de çok önemli tabii...
  • fena düşüşlerde. umarım köprüden önceki son çıkış düşüşüdür.
  • biraz inceledim, buradaki entrylere baktım. akmasa da damlar, az bir miktar alayım diye düşünürken, hatta kucoin'e üye olmuş ve btc yollamak üzereyken çat çat çat %20 değer kaybetmiş coin. ya da token. neyse işte.

direkten döndüm. alanlara geçmiş olsun. 50 satoshilere gelince alıcam bi miktar. şu an 77.

an itibariyle tekrar 94'e gelmiş ve bu kripto para piyasasına asla güvenilmemesi gerektiğini göstermiştir.
  • tatlı bir kar elde ettiğim ilk ico oldu. kucoin'de listelenmeye başlamadan 1.5 gün önce etherdelta'da kaçak kesimi başlamıştı*. etherldelta'da 0.024 dolara kadar çıktı. erherdelta'ya güvenemedim açıkçası. kucoin'de de benzer rakamlardan işleme başladı ve ico'sunda ucuzdan alanlar satmaya başladıkça düştü fiyatı. ico'suna son gün katılmıştım. ethereum bazında 4x kar elde ederek gönderdiğim 0,5 ethereum'a karşılık sadece 9 gün sonra 2 ethereum geri geldi. hiçbir token 9 günde yüzde 500 kar elde edemez normalde. ancak verge ve tron gibi bir dönem balina oyuncağı olması lazım bunun için. varsa da çok azdır. ama dolandırıcı çıkmayan hemen her ico en az 3-4x kar getiriyorlar. iyi araştırarak katılınan ico kriptapara dünyasının en kazançlı kısmı. tabi en risklisi de ico aynı zamanda. her an bir "fadıl coin" ile karşı karşıya kalınılabilir.

ben çıkmış olsam bile (çünkü artık sadece ico'larla haşır neşir olmaya karar vermiş bulunuyorum) car vertical'in geleceğini parlak görüyorum. tesla-bmw hattından birkaç kişinin öksürmesi dahi token fiyatının beklenen çıkışını sağlayabilir. balinalar musallat olup verge gibi tron gibi mundar etmezlerse uzun vadede ağır ağır yükseleceğini düşünüyorum. ben 0.03 dolar gibi giriş fiyatı bekliyordum ama 0.024 gibi başladı. çıkış zamanının kriptopara dünyasının en çalkantılı süreçlerinden birine denk gelmesi de tokenin şanssızlığı oldu. uzun vadede alınıp unutulması gereken bir kriptopara. ve ico fiyatının sadece birazcık üstünde şu anda.

(birkaç tane katıldığım ico'nun borsaya girmesini bekliyorum ama sıradaki "tatlı kar amacı " güttüğüm* ve ico'sunun son gününde olan diğer kriptopara ise şu: (bkz: iungo))
  • şu anda 45 satoshilerde sürünse de prensibinden ödün vermeyen bir ekibi var ya da bana öyle geliyor. telegram gruplarında lambo, to the moon gibi gifler paylaşanları direkt banlıyorlar. 7/24 cevap yazan telegram ekibi var. mart sonu gibi baba bir otomobil üretim markasıyla partnerlik söz konusu. bmw kulislerde dolaşan isim. 45bin tane aldım koydum kenara. hadi bakalım...
  • bmw ile anlaşma yaptıklarını duyurdular. haydi bakalım. 30 sat idi şimdi 42 sat. ben 71den aldığım için her türlü içerideyim zaten :)
  • beni yeniden olumlu düşüncelere gark ettiren token.

bmw ile anlaşmışlar, yoldaşlarıma hayırlı olsun.

2019'a 1 dolar olursa min. x100 demek oluyor ki;

maliyetim 93 sts olduğu düşünülürse, sanırım şuanki kripto servetimi 2'ye katlıyacağım demek.

hadi koçum, vurdur şu 10 milyonu bana...

edit:

maalesef bir gelişme olacak gibi durmuyor... derin nefes, sakin.
  • bmw ortaklığına rağmen hala 50 satoshilerde sürünen cenabet token.

öyle bir döneme denk geldiki trump hakkında açıklama yapsa bile en fazla 200 satoshi görür.

edit: ortaklık mortaklık yokmuş. bu dolandırıcılar bmw nin vertabını kullanmış hepsi bu. bunu herhangi bir kişide kullanabilirmiş, bmw nin kendisi diyor. https://twitter.com/…status/976111962047303680?s=21

uzak durun.