şükela:  tümü | bugün
 • fahir talib'in otomobil test videolarını yayınladığı youtube kanalı. otohaber, auto motor sport gibi dergilerde katologlardan copy-paste yapan fahir kardeş ne yazıkki videolarda da fazlasını vaat etmiyor. yalnızca sesi kısıp aracın içi ve dışının izlenebileceği bilgiden veya yorumdan yoksun videolar kalıyor geriye. daha da acısı kendi amatör çabalarıyla adam gibi videolar yapan otopark.com'cular test aracı bulamazken fahir kardeş otomobil firmalarının davetlisi olarak bir gün nice'de öteki gün porto'da sürtmekte...
 • genel olarak katalog verilerinin sesli bir şekilde anlatıldığı, test edilen araçların eleştirilmediği sadece tanıtıcı özellikte incelemelere yer veren inceleme sitesi, daha çok otomobille pek ilgisi olmayan, bilgi almak ve öğrenmek isteyen insanlar için yardımcı olabilecek bir youtube kanalı.
 • araçların fiyatlarının söylenmeme sebebi süre değil videonun inceleme değil tanıtım videosu olmasından kaynaklı.

  inceleme yapan abimiz müşteri tarafında bir incelemeci değil, satıcı tarafında bir tanıtımcı şeklinde davrandığı için videolar kısa, sadece görüntülü bir tanıtım yapılıyor ve eleştiriye kaçacak pek bir şeyden bahsedilmiyor.

  tanıtımda esastır, malı över över fiyatı en sona bırakırsınız ki o fiyat gözünüze makul gelsin.

  abinin cicili bicili ve hayli profesyonel tavrı da müşteri tarafına sempatik değil cilalı gerecek bir tutum.

  eğer tanıtım & reklam değil inceleme izlemek istiyorsanız daha az profesyonel, ancak işini layıkıyla yapan; otoseyir, otopark belki otomobil dünyam gibi kaynaklara yönelmeniz daha mantıklı olur.
 • buraları takip ediyorsa bunu iyi niyetli bir eleştiri olarak algılasın;
  çok kötü be abi. yani klasik basın bültenini okumaktan başka hiç bir şey yapmıyor adam. etliye sütlüye dokunmadan aracın hemen heryerden öğrenebileceğiniz teknik verilerini sıralıyor, boyutlarından bahsediyor ve test bitiveriyor. oysa iyi bir diksiyonu, iyi bir ekran yüzü var. biraz daha detaya inse daha iyi işler çıkartabilir. bu haliyle hem çok yavan, hem de bilgi vermekten fersah fersah uzak.

  tabi sektörde test aracı temin etmenin zorluklarını da biliyoruz. o yüzden çok da etliye sütlüye dokunmama isteğini de anlayabiliyoruz ama insan hiç olmazsa 1-2 negatif/pozitif eleştiri getirir, fikir belirtir yahu.
 • oldukça anlaşılır net biçimde otomobil incelemesi yapan bir ağabeyimiz. ancak sadece youtube hesabı takip edilesidir çünkü internet sitesinde hiç yazı yok.
 • kısa ve öz yorumlar yapan efendi bir arkadaşın araba video'ları tanıttığı youtube şeysi. özellikle arabaları gidip görme imkanı olmayanlar için tanıtım niteliğinde eğitici görüntüler barındırmakta. izlenme oranları da yüksek herkese tavsiye ederim.
 • ortalama beş dakika uzunluğunda otomobil incelemelerinin yapıldığı, yeni modelleri birçok muadil siteden daha hızlı tanıtan site.
 • 5 dakikalık testlerden(!) oluşan youtube kanalı. editör her testte 300-400km yol yaptığını belirtmesine rağmen video süresinin 5 dakika olması ilginç. 5 dakikanın yalnızca 30 saniyesinde motordan filan bahsedilmesi daha da ilginç. bu kadar kısır bir kanalın araç bulma konusunda sıkıntı yaşamaması, tam aksine yurtdışına bile davet edilmesi de çoook ilginç.
 • segment, marka, model farketmeden her otomobili aynı kelimelerle anlatan bir adamın youtube kanalı. kelime dağarcığı tahminen 200 kelime falan.

  otomobilden ve/veya tanıtımdan zerre kadar anlamayan bir anlatıcıya sahip, ortalama prodüksiyon kalitesinde bir kanalın an itibariyle elli bir bin küsür abonesi var. videoları toplamda sekiz milyon dokuz yüz küsür bin kere izlenmiş. insan gerçekten hayret ediyor.