şükela:  tümü | bugün
 • araç multimedya sistemleri yapan firma.şirinevler ,maltepe ve izmir şubeleri mevcut. benim bahsettiğim maltepe şubesi. muhtemelen aliexpress'ten getirdikleri araç multimedya sistemlerini araçlara montaj ediyorlar. hemen hemen hepsi android özellikli. artık araçlarda multimedya çok önemli hale geldi. 2017 model ve sonrası araçlar multimedya sistemlerinde çok büyük bir değişikliğe gitti. car play , android auto ve smart/mirror link gerekli hale geldi. artık eski tip navigasyonların devri bitti. yandex/google haritalar gibi interaktif sistemler yaygın. anlık trafik bilgisi istanbuk'da çok önemli. bunun için telefon tutacağı falan uğraşmak yerine multimedya sistemi sayesinde işin görülüyor. mesela skodanın multimedyası hatta bazılarının sim kart desteği bile var.

  android multimedya sistemleri de hemen hemen aynı işi görüyor. telefonunu modem olarak kullanıp internet bağlantısı kurulabiliyorsun. yandex ya da google haritalar ile navigasyon ihtiyacını gideriyorsun. spotify ya da ttnet müzik kurup online müzik dinleyebiliyorsun. araca da entegre çalışıyor. araç bilgilerini de görebiliyorsun.

  gelelim carvocala. teorikte çok güzel olan bu sistem maalesef çoluk çocuğun,şark kurnazlarının elinde. aracıma android 5 özellikle bir cihaz taktırdım. bırakın yandex'i , müzik bile açamıyordum. teknolojiden anlayan adamlarız. 2 gb ram 1,4 ghz işlemcinin ortalama nasıl bir hız sağladığını tahmin edebiliyoruz ancak ürün otobüslerin koltularının arkasına takınan multimedyaları gibiydi. müzik bile açarken kasılıyordu. ürünün montajına 200 lira vermiştim fiyatına ek olarak.aradım durumu izah ettim. ilgilenen arkadaş gelin bakalım dedi. bende o zaman daha hızlı bir ürün takın dedim.fiyat farkı vermemek için daha iyi özellikli ancak ekranı daha küçük olanı. talep ettim. gittim taktılar.ancak 200 lira tekrar montaj ücreti aldılar. sebep? normalde iade etmem gereken bir ürün. iade etseydim cihazı sökmek için ayrı bir fiyat alacaklardı belki de. android 6.0.1 marshmallow özellikli yeni ürünüm güzel. ancak bazı durumlarda sist. arayüzü hatası vermekteydi. bunun için aradığımda olur geçer dediler. internet sitesinden iletişime geçtiğimde bana cevap bile vermediler. satış sonrası rezalet. biraz rezalet yazısı gibi oldu ancak abartılı bir durum yok. ürün çok güzel arada sırada hata verse de çok işimi görüyor. yine olsa yine taktırırım ancak bazı problemler olmasaydı daha mutlu olurdum.
 • uzak durun dediğim yer
 • #72266484 numaralı entry için firma'dan gelen cevap metni aşağıdaki gibidir:

  "carvocal firması olarak kurulduğumuz günden bugüne müşteri memnuniyeti ön planda tutmaya çalıştık. carvocal olarak firmamızdan şikayetiniz bizi derinden yaraladı.

  ancak bununla birlikte yazıda belirtilmiş olan “ 200 tl montaj ücreti " hiç bir zaman carvocal mağazalarında uygulanmamış olan bir rakamdır.

  yine de yaşamış olduğunuz mağduriyet ile ilgili bizimle iletişime geçmeniz halinde, bu mağduriyetin giderileceğini belirtiriz.

  saygılarımızla
  carvocal"