şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2014'te kapatılan ankara italyan kültür merkezi'nin yerine açılan kuruluş.
    italyan kültür'e şu ana kadar ingiliz kültür sahip çıkıp kendi binasında iki kat vermişti. dersleri onun çatısı altında işliyorduk ama gaziosmanpaşa'daki şirin binadan sonra boynu bükük hissediyordum epey. bir de italyan kültür'ün üst katında sıcacık bir kütüphane vardı film falan da izlenen, yukarılardan enstrüman sesi de gelirdi*. o kütüphaneyi de yeniden açacaklarmış, aynı atmosferin yakalanması dileğiyle.
    son olarak yoğun dönem kayıtları perşembe günü başlıyormuş bile, normal dersler de ekimde. yani her şey normal seyrinde gidecek takvim anlamında. hayırlı olsun diyelim.
  • ankara'da italyanca'yı yaşayan ve yaşatan sevimli ve inanılmaz samimi bir ortama sahip -kurum demeye içim elvermiyor- bina. üstelik cafe botanica'nın hemen üstü ve anason meyhane'nin kapı komşusu, daha ne olsun*

aslında ilk etapta italyan hocaları anlayamayacağım konusunda büyük endişelerim vardı. ancak korktuğum gibi kesinlikle olmadı. italyan hocalar hem deli dehşet öğretme yeteneğine sahipler hem de herkesin anlayabileceği seviye ve hızda konuşma işini çok güzel kıvırıyorlar, gelip patır patır italyanca konuşup gitme gibi bir olay yok. ayrıca çoğu hoca türkçe bilmediği için kitlendiğimiz noktada ingilizce anlaşıyoruz bir taşla iki kuş oluyor.
  • valla parayı kendim kazanmadığım için galiba, müsrif bir insanım fakat bu kuruma verdiğim para içimi acıttı. a2.1 diye gittiğim kursta hiçbir verim alamadım aksine beni geri attı. normalde a1'de gösterilmesi gerekenleri a2.1'de gösterip subjunctive'leri pronominalleri simple future'ları a2.2'ye atmışlar, duyduğuma göre b1'i de 3 parçaya bölmüşler muhtemelen a2'de işlenmesi gereken ama işlemedikleri konuları da oraya serpiştirip keriz silkeyelecekler. koskoca 5-6 hafta boyunca 2 kere listening yaptığımızı hatırlıyorum. dersimize giren sözümona hoca desen şebeklik yapmaktan ya da abuk subuk el şakaları yapmaktan başka bir şey bilmeyen elemanın tekiydi. bu kursa dair aklımda hiç hoş şeyler kalmadı açıkçası. bundan sonra kimseye de tavsiye edeceğimi sanmıyorum.