şükela:  tümü | bugün
  • müzik açık uykuya dalmışken aniden reklamının çıkmasıyla bana korkulu anlar yaşatan, casper'ın oyunseverler için çıkardığı yeni serisiymiş.

reklam müziğini all along the watchtower zannettim heralde, üstüne bi de uyku sersemi ışıklı mışıklı bir şeyler görünce saylon gördüm sandım, önce korktum sonra sakinleyip battlestar galactica başlıyor heralde dedim.. sonra dedim niye başlasın.. yıl olmuş kaç..

zaman kavramımı yitirdim bi an bunun yüzünden.

bangır bangır müzik eşliğinde far görmüş tavşan gibi ekrana kilitlendim.

sabah sabah ne heyecan yaşattı be...
  • casper excalibur e800 oyunlar icin ozel tasarlanmis desktop
    https://www.youtube.com/watch?v=pbfckf2b1wk
  • kullandıkları malzemelerin piyasanın en adi materyallerinden oluşacağından şüphesi olan varsa, alıp test edebilir. bu gözler i7 4790k işlemciyi 8 dolarlık(1000 adet alımda 5$) piyasada perakende satışı olmayan anakarta takılmış halde bile gördü. o yüzden almayı düşünüp buraya bakan falan olursa diye söylüyorum almayın. emin olun aynı paraya bu konuda isim yapmış markalardan aynı hatta fazla performansı alabiliyorsunuz. bir terslik olduğunda suçu size yıkmadıklarında, gerektiğinde değişim yaptıklarında, hiç olmadı iade aldıklarında neden isim yaptıklarını anlıyorsunuz. ayrıca bu kadar senedir bilgisayar üreten bir markanın neden bu kadar lokal kaldığı da ayrı muammadır.
  • reklamı iyi görünen model,
    bir süre laptop tamir işi yapmış biri olarak söylemeden edemeyeceğim, dıştan çok şık yapılmış ve çok iyi özellikleri barındıran bu laptoların en büyük problemi kullandıkları ana kartların çok kötü ana kartlar olmasıdır, yok efendim i bilmem kaç işlemci gforce bilmem kaç ekran kartı vaş falan diyorsun makinayı bir açıyorsun lan bu nasıl anakart diye şaşıp kalıyor insan.
    hp adlı laptoplarında aynı durum geçerli ama hp nin eski modelleri gerçekten iyi idi tabi 2016 sonlarında çıkan son seriyi görme imkanım olmadı.

sonuç olarak büyük paralar verip casper markalı laptop almak saçmalık bunun yerine anakartı bizzat kendisi üreten asus markasının tercih edilmesi daha uygun olur, tabi piyasada sadece bu iş iyi yapan sadece asus da değil sony, lenovo vb gibi firmalarda bunlara dahil
  • reklamını şimdi izledim, sanki görüntü kasılıyor, böyle takıla takıla gidiyor. kötü olmuş reklamı fakat malı bilmem de almam da.
  • e800 modelli masaüstü sistemi adeta hayvan gibi olan gaming pc serisi.

gtx 10oo serisi ekran kartı
    ddr4 ram
    skylake k serisi işlemci
    sıvı soğutma
    ulan araba alacak yaştayım canım bunları çekiyor.
  • reklam müziği çok fena kafa siken leptap.
  • g600 reklamındaki müziği acayip merak ettiğim bilgisayar modeli. youtube da reklam girsin diye bekliyorum resmen. bilen varsa yeşillendirsin.
  • televizyonda dönen g600 reklamı inanılmaz olmuş, casper ürünü. reklamın arka planındaki silüetin istanbul'un gelecek tasviri olması çok güzel bir detay.

uzun versiyon

kısa versiyonu daha başarılı bulunca onu da eklerim.

reklam müziği
  • casperlardan excalibur.

yaklaşık 10 yıllık samsung marka bir dizüstü bilgisayarım var. bu süre oyunca bir kaç istisnai durum haricinde sürekli bataryasını çıkarmadan fişi prize takılı bir şekilde kullandım. son iki yıldır nadiren kullansam da geçenlerde kıyaslamak için tekrar açtım emektarı. batarya performansındaki düşüş hissedilebilir boyutta olsa da dizi izlemek ya da internette vakit geçirmek için bana 1-1,5 saat bahşedebiliyor hala.

başlık konusu excalibur ile tanışmam ise 4-5 ay oldu. tasarımı güzel, donanımı güzel eyvallah ama batarya dolum oranı gün geçtikçe düşmeye ve şarj olmamaya başladı. doluluk oranı %85 şarj olmuyor, %61 şarj olmuyor falan derken an itibari ile %7 şarj olmuyor uyarısı veriyor. fişi çekince anında kapanıyor.

kıssadan hisse 10 yıllık samsung un bataryası hala iş görürken 5 aylık casper excalibur un bataryası perte çıktı.

haftaya satın alındığı vatan bilgisayara geri götüreceğim. bakalım nasıl bir macera beni bekliyor? gelişmeleri aktarıp satın almayı düşünenlere bir fikir vermiş olurum.

ekleme: alet yaklaşık 2 hafta sonra sorunsuz bir şekilde tarafıma teslim edildi. format atılmaması memnun etti.