şükela:  tümü | bugün
 • casper'ın türkiye'ye getirip üzerine kendi markasını bastığı gionee s6 pro marka telefon.

  casper via a1 / gionee s6 pro'nun özellikleri için: http://www.gsmarena.com/gionee_s6_pro-8139.php
 • sar değeri baş için 1.22 vücut, için 1.13 olan dikkat edilmesi gereken telefon. kaynak

  ayrıca kameranın 13mp olması, diyafram açıklığının 2.0 olması, bataryanın çıkarılamaz olması bir eksidir bana göre.
 • birkaç gün önce tükkan tükkan, websitesi websitesi gezinip telefon bakındıktan sonra edindiğim telefon oldu. telefon bakarkenki 1. kriterim samsung olmaması ve ikide bir donmayacak, telefonu duvara yabıştırma isteği uyandırmayacak olmasıydı.

  samsungları toptan eleyince geriye pek bir şey kalmıyor zaten. 1200-1800 tl arasında olup kendi fiyatındaki diğer telefonlar arasında gözüme çarpan bu model oldu. bir de gerçekten aramaktan yorulmuştum ve bıkmıştım; telefonun çok yakın zamanda çıkmış olması 'öeh o kadar da berbat bir şey üretmiş olamazlar' dememe sebep oldu.

  şimdilik memnunum. bu cümlem kulağa komik gelebilir -ama note 3 neo denen gevşeği daha satın aldığımın 2. günü ondan memnun olmayacağımı anlamıştım ve aynen de öyle oldu. 2 sene önce lg g3 ile samsung arasında kalıp samsungu almıştım. şimdi de g4 ile bunun arasında kalıp sararma-ısınma problemlerini gözönünde bulundurarak lg'yi eledim.

  1-2 seneye editlenmek üzere dursun bu entry.

  01.03.2017 editi: son günlerde çok mesaj aldım telefonun gidişatı hakkında; özet geçeyim.

  kameralarını beğenmiyorum. selfielerde çok kötü çıkıyorum özellikle de. ama fotoğrafla çok işim olmadığı için önemsemiyorum; alırken de dikkat etmemiştim.

  şarjı gece yatarken %20-30 dolaylarında kalmış oluyor.

  1 kez bile donmadı.

  şarj girişi diğer androidlerden farklı. alırken ben buna dikkat etmemiştim. dışarı çıkacakken kendi kablonuzu taşımanız gerekmekte.

  henüz arızalık bir durum yaşamadım.
 • daha ucuza daha iyi donanımlı, daha kalitelisi xioami mi 5 varken almanın hata olacağı telefon.
 • anneme aldığım ve beklentilerimin üzerinde çıkan telefon. öncesinde orta segment cihazları çok araştırdım. ailecek samsungdan yıldığımız için boykot kararı almıştık. bu yüzden samsung cihazlara bakmadık. lg'de yaşanan sorunlar malum. operatör telefonları, ve bir iki fazla güven vermeyen marka dışında bu fiyat aralığında pek fazla seçenek kalmıyor. ileride yazılım desteği nasıl olur bilmiyorum ama gionee romlarından falan bir şekilden halledilir diye düşünüyorum.
 • kardeşime orta segment bir kaç yıl idare edecek şık bir telefon almak için kısa bir araştırma yaptım en mantıklı gelen telefon 4gb ram ve 5.5 ekranıyla via a1 oldu.

  3 haftalık kullanım sonrası şunu diyebilirim telefon kaymak gibi akıyor yazılımsal hiç bir sorun yok ama sol hoparlör bozuk ses cıkmıyor ve kamerası cidden vasat, çok şey istemiyorum florasan ışığında insan gibi fotoğraf cekse yeterdi kardeşe ama berbat bir performansı var.

  sonuç olarak makina gercekten kamera hariç enfes bendeki note5 ten hiç bir eksigi yok ince ve metal kasa şık ama kamera performansı en fazla iphone 4s e rakip olabilir.

  iade için basvurcam aldığım firmaya gelişmeleri editlerim.
 • bir önceki entry de bahsettiğim gibi iade için başvurdum ama adamlar şark kurnazı, iki hoparlör ızgarası koymuşlar telefonun alt kısmına ama yalnızca 1 tene hoparlör var telefonda diğeri boş.

  fotoğraf kalitesi berbattı şimdi bir de mono hoparlörle iğrenç tiz bir sese kaldım artık.

  tüketici hakem heyetinden iş cıkar mı bilmiyorum kandırılmış hissediyorum fikri ola varsa yeşillendirsin lütfen.
 • yaklaşık bir hafta önce aldığım orta segment üstü karizmatik telefon.

  bir hafta kullanmama rağmen olumsuz sayılabilecek bariz bir durumla henüz karşılaşmadım.

  telefonla ilgili edindiğim izlenimleri paylaşacak olursam;

  - bir ortamda masaya konulduğu zaman dikkat çeken bir havaya sahip.

  - akıllı telefonların en büyük sorunu olan ısınma sorunuyla hiç karşılaşmadım.

  - telefonu ilk kullanmaya başladığımda yaklaşık 7 saatlik ekran süresi aldım. ki bu süre akıllı bir telefon için olağanüstü bir süredir. yani uygulama yüklenmesi, güncellenmesi ve envai çeşit ayarların yapılması gibi gerekçelerle aralıksız 7 saat elimdeydi ve pili bitmemişti. normal kullanımda interneti sürekli açık 24 saat çok rahat gidiyor.

  - parmak izi okuyucusu mükemmel çalışıyor. hiç takılmadan şak diye parmağı tanıyor.

  - lg telefonlarda olan çift tıklama olayı bu telefonda da gayet başarılı.

  - ekran görüntü kalitesi, renk çözünürlülüğü biraz düşük gibi geldi bana. yani renkler öyle çok canlı falan görünmüyor. belki de ekran görüntü kalitesini otomatik moda getirmiş olmamdan kaynaklanabilir bu durum, bilemeyeceğim.

  - telefon çok hızlı, öyle takılma ve donma olaylarına denk gelmedim. yalnız oyun oynayarak bu hız testini yapmadım.

  - arka kamerası öyle eleştirildiği gibi kötü resim çekmiyor, gayet güzel resimler çekiyor. ön kamerası çok çok iyi diyebilirim.

  - en önemlisi çok estetik bir telefon.

  izlenimler şimdilik çok iyi ancak kullandıkça olumsuz taraflarına muhakkak denk geleceğim. aynen böyle devam etsin, açmayalım şom ağzımızı.
 • htc 10'un tasarımının neredeyse *aynısına sahip olan telefondur.
 • root yetkisini bir türlü kazandıramadığım orta segment telefon. bir bilen varsa yeşillendirirse sevineceğim.