• bir önceki entry de bahsettiğim gibi iade için başvurdum ama adamlar şark kurnazı, iki hoparlör ızgarası koymuşlar telefonun alt kısmına ama yalnızca 1 tene hoparlör var telefonda diğeri boş.

fotoğraf kalitesi berbattı şimdi bir de mono hoparlörle iğrenç tiz bir sese kaldım artık.

tüketici hakem heyetinden iş cıkar mı bilmiyorum kandırılmış hissediyorum fikri ola varsa yeşillendirsin lütfen.
  • casper'ın türkiye'ye getirip üzerine kendi markasını bastığı gionee s6 pro marka telefon.

casper via a1 / gionee s6 pro'nun özellikleri için: http://www.gsmarena.com/gionee_s6_pro-8139.php
  • anneme aldığım ve beklentilerimin üzerinde çıkan telefon. öncesinde orta segment cihazları çok araştırdım. ailecek samsungdan yıldığımız için boykot kararı almıştık. bu yüzden samsung cihazlara bakmadık. lg'de yaşanan sorunlar malum. operatör telefonları, ve bir iki fazla güven vermeyen marka dışında bu fiyat aralığında pek fazla seçenek kalmıyor. ileride yazılım desteği nasıl olur bilmiyorum ama gionee romlarından falan bir şekilden halledilir diye düşünüyorum.
  • kardeşime orta segment bir kaç yıl idare edecek şık bir telefon almak için kısa bir araştırma yaptım en mantıklı gelen telefon 4gb ram ve 5.5 ekranıyla via a1 oldu.

3 haftalık kullanım sonrası şunu diyebilirim telefon kaymak gibi akıyor yazılımsal hiç bir sorun yok ama sol hoparlör bozuk ses cıkmıyor ve kamerası cidden vasat, çok şey istemiyorum florasan ışığında insan gibi fotoğraf cekse yeterdi kardeşe ama berbat bir performansı var.

sonuç olarak makina gercekten kamera hariç enfes bendeki note5 ten hiç bir eksigi yok ince ve metal kasa şık ama kamera performansı en fazla iphone 4s e rakip olabilir.

iade için basvurcam aldığım firmaya gelişmeleri editlerim.
  • yaklaşık bir hafta önce aldığım orta segment üstü karizmatik telefon.

bir hafta kullanmama rağmen olumsuz sayılabilecek bariz bir durumla henüz karşılaşmadım.

telefonla ilgili edindiğim izlenimleri paylaşacak olursam;

- bir ortamda masaya konulduğu zaman dikkat çeken bir havaya sahip.

- akıllı telefonların en büyük sorunu olan ısınma sorunuyla hiç karşılaşmadım.

- telefonu ilk kullanmaya başladığımda yaklaşık 7 saatlik ekran süresi aldım. ki bu süre akıllı bir telefon için olağanüstü bir süredir. yani uygulama yüklenmesi, güncellenmesi ve envai çeşit ayarların yapılması gibi gerekçelerle aralıksız 7 saat elimdeydi ve pili bitmemişti. normal kullanımda interneti sürekli açık 24 saat çok rahat gidiyor.

- parmak izi okuyucusu mükemmel çalışıyor. hiç takılmadan şak diye parmağı tanıyor.

- lg telefonlarda olan çift tıklama olayı bu telefonda da gayet başarılı.

- ekran görüntü kalitesi, renk çözünürlülüğü biraz düşük gibi geldi bana. yani renkler öyle çok canlı falan görünmüyor. belki de ekran görüntü kalitesini otomatik moda getirmiş olmamdan kaynaklanabilir bu durum, bilemeyeceğim.

- telefon çok hızlı, öyle takılma ve donma olaylarına denk gelmedim. yalnız oyun oynayarak bu hız testini yapmadım.

- arka kamerası öyle eleştirildiği gibi kötü resim çekmiyor, gayet güzel resimler çekiyor. ön kamerası çok çok iyi diyebilirim.

- en önemlisi çok estetik bir telefon.

izlenimler şimdilik çok iyi ancak kullandıkça olumsuz taraflarına muhakkak denk geleceğim. aynen böyle devam etsin, açmayalım şom ağzımızı.
  • daha ucuza daha iyi donanımlı, daha kalitelisi xioami mi 5 varken almanın hata olacağı telefon.
  • iki yıldır kullanıyorum. hayatımda hiç samsung kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımın telefonundan bir şey göstereceği zaman bile donmasına çokça şahit oldum. hiç takılmayan, şarjı %30dan 0'a çakılmayan, hiç donmayan bir telefon. ama ben bu telefondan nefret ediyorum çünkü dikkatsiz biri olduğum için habire düşürüyorum. allahsız samsung'larda ise düşünce telefon taş gibi kalıyor. bu casper'ı elli kere tamir ettirdim, tamirden aldım, ertesi gün düşünce yine camı çatlıyor. artık servise vermekten yıldım. dayanıksız telefon.
  • yaklaşık 1 aydır kullandığım fiyat/performans ürünü.

ürünün artıları
    - telefon metal gövde, tırt bir plastik telefondan 10 kat iyidir.
    - batarya süresi fena değil, 1 günü çıkarır.
    - 5.5 inç tatmin edici bir ekranı olması
    - 4 gb ram daha donduğu olmadı telefonun
    - 64 gb hafıza, iphone 16 kullanan biri olarak 3-5 fotoğrafta biten bir hafızadan çok öte.
    - usb type c

ürünün eksileri
    - kamerası gece çekimi leş gibi. ancak gündüz ortalama üstünde.
    - hoparlör. eğer çok müzik dinlerim diyorsanız düşünün.
    - hala android 6.0. bu da demek oluyor ki yazılıp desteği tırt.
    - değiştirilemez batarya (kimilerine göre bu madde fark etmiyor)
    - wi-fi çekimi zayıf. iki yan odadan zor çekiyor.

şahsi fikrim, sıfır telefon alacaksanız ve kasası önemli değil diyorsanız huewai p9 lite 2017 tercih edebilirsiniz. ancak ikinci el alayım beni idare etsin, ya da inşaatte çalışıyorum dayanıklı olsun gibi bir düşünceniz varsa alabilirsiniz.
  • iphone 5s 'imin bozulması üzerine ikinci el olarak bir ay kullanılmış bir adedini 500 tl'ye aldığım telefon. alırken sadece ramine baktım. iphone öncesi htc'nin o zaman için amiral gemisi olan bir modelini kullanıyordum ve ısınma, donma problemleri nedeniyle illallah demiştim. rami yüksek olursa böyle problemler yaşamayacağımı düşünerek edindiğim telefonu 2 aydır kullanıyorum ve çok mutluyum.

kamerasını gece kullanmayın. başka da bir şikayetim yok.

şarj süresi muazzam (günü 30% ile tamamlıyor)
    ısınma problemi sıfır
    takılma, donma vs yaşamadım.
    yurt dışında yaşıyorum kimsenin casper'dan felan haberi yok; ama görenler çok kaliteli göründüğünü düşünüyorlar.

sıfırı alınacaksa mantıksız olabilir. xiaomi ile aynı fiyatlarda gezdiğini söyleyen girdiler okudum. ikinci elinin para etmeyeceğini bilen ve teknoloji bağımlısı, telefonun statü göstergesi olduğunu düşünen ve casper alıp değiştirmek isteyen birinden yok pahasına alın, tepe tepe kullanın.
  • root yetkisini bir türlü kazandıramadığım orta segment telefon. bir bilen varsa yeşillendirirse sevineceğim.
hesabın var mı? giriş yap