• 10 şubat 2017'de salon iksv'de muhteşem bir konser vermiş adam ve grubu.

setlist şöyleydi:

bum bum bum
    opposite house
    morning star
    big wheel
    medusa's outhouse
    the burning of the temple, 2012
    brighter
    in a chinese alley
    cry
    run sister run
    county line

harika çaldılar. albüm kaydında dört dakikalık şarkılarına ekledikleri neredeyse bir şarkı uzunluğundaki emprovizasyonlar mükemmeldi ve çok coşturdu dinleyiciyi. cass'in seyirciyle iletişimi biraz zayıftı ama sevgimizden görmezden geldik.*

konser çıkışı satılan merchandise çok çok çok eksikti. mangy love plağından sadece üç tane getirmişler; alamadık haliyle. tişörtlerin bir olayı yoktu. cd de (en azından benim için) artık eski moda; çok alasım gelmedi.

sahneden setlist'i kaptığım için gururluyum. çıkışta kendileriyle karşılaştık, teşekkür ettik, "eyvallah, sağ ol" dedi. sonra "aa plak alamadım, setlist'i niye imzalatmıyorum ki?" diye yanlarına döndüm. kibarca rica ettim. "hiç sevmiyorum ya imza olayını, it's cool, sağ ol" deyip yolladı abi. neyse, canı sağolsun.*

şahane bir akşamla ilgili son kötü yorum da salon iksv dinleyicisine*gelsin. tamam ağzımıza sokuyorsunuz telefonları; buna alıştık. ama ne olur, ne olur, ne olur konuşmayın. county line gibi melankolik ve düşük bir şarkıda bile arka sıra vır vır vır vır vır "iş yemeğinde bana ne dedi biliyo musun?" diye konuşuyordu. aralarda ters ters bakmalarımız ve "hişşşşt yahu!" gibi uyarılarla susturmayı başardık ama yine de...

neyse efendim, dün geceden beri tüm albümleri sıraya dizdim, dinlemeye devam ediyorum. albümlerini seviyorsanız ve bir yerde canlı yakalama imkanınız varsa asla kaçırmayın. o albümler bile nasıl aşılır, canlı izlediğiniz zaman anlıyorsunuz.

çok yaşasınlar. hadi yeni albüm çıkarsınlar.
  • bum bum bum şarkısını bıkmadan dinlediğim california'lı kent ozanı, şarkıcı.
  • keşfettiğime şükürler edip, sayesinde durup durup aynada kendimi öptüğüm, kendimi sevmeye başladığım müzisyen.

(bkz: the burning of the temple, 2012)
    (bkz: harmonia)
  • domino records'un sound cloud sayfasında rastlayıp dinlediğim ve beğendiğim baltimorelu müzisyen. domino records'un zaten boş işlerle uğraşması söz konusu değildir. elliott smith'in amerikalısı diyebilirim tarzı için. biraz country'de kokuyor.
  • brighter lan herşeyden brihter brighter amk çokca brighter dünyadan bile daha brighter hayallerimi yıkan şeyden bile daha brighter.doğadan dünyadan bile daha brighter.aşktan sevgiden daha brighter.elini tutmak onu koklamaktan bile daha birghter.aşktan sevgiden bile daha brighter.yıkılmamdan bile daha brighter.dünyaım yıkılmasından daha brighter.

angel olsen in tavsiyesiyle buldugum şahısdır.
  • adam dinginliğin ete kemiğe bürünmüş hali. cidden ruhum yatışıyor onu dinlerken.

en sevdiğim şarkılarından biri

"ı know nothing about you
    yeah, you know everything about me
    ıf ı reveal any more
    ı'll just be a spy
    ı'm a confidence man
    not a confident man

ı'm not a confident man
    they're much more dangerous
    look at this man
    never questioning
    never failing
    so he never learns
    look at him
    ı mean, watch his ass"
  • akbank caz festivali 15 kapsamında belle & sebastian öncesi dinlediğimiz grup. ilk izlenim olarak wyoming civarından bir anadolu rock tatları var. şarkıları da 17 dk fln sürüyor, içine alamadılar kitleyi. bir baska zamanda bir baska yerde diyoruz.
    saygılar.
  • bu akşam ıksv salon'da. geçen sefer belle & sebastian öncesinde bankacı teyzeler ve davetiyeli sevimsizler yüzünden kendilerine gereken önemi verememiştik. bu sefer tamamen ona odaklanmak üzere yoldayım, mutluyum.

konser sonrası editi: mügemmeldi!! aşmıştı, harikaydı!!! konserin iksv salon gibi "samimi" (yazar burada g.t kadar demek istiyor) bir yerde olması çok iyiydi. şarkılar zaten efsane, jam session gibi takıldıkları kısımlarla tadına doyum olmayan bir gece yaşattılar. morning star, in a chinese alley, cry, brighter, bum bum bum, run sister run ve şu anda aklıma gelmeyen bir kaç harika parça daha çaldılar. kapanışı county line'la yaptılar. geri gelip dreams come true girl çalarlar demiştim ama bis yapmadılar. çıkışta salonun dışında görünce gidip merhaba da dedim tam oldu. süper mutlu uyandım bugün. dün kaydettiğim birer dakikalık videoları izledim daha da mutlu oldum. iyi müzik benim çıkışım resmen.
  • * tadında pazar
hesabın var mı? giriş yap