şükela:  tümü | bugün
 • preacher cizgi roman serisinin ana karakterlerinden . preacher'imiz olan jesse custer'in kankasi olmakla beraber kendisi bir vampir, ve hatta bir irlandali . her$eyle ta$ak gecen bir mizaca sahip olmasi hikayenin karanlik havasina karanlik katmakla beraber, bayagi bir nebze de aydinlatiyor .

  'ello mæyt !
 • serinin birinci kitabinda* kamyonetiyle tam gaz, agir yarali bir halde yeni tarti$tigi preacher'a yardim etmeye giderken kendi kendine yaptigi $u konu$ma kendisini super bir $ekilde anlatmaktadir bence:

  *

  - tell me, doctor cassidy: how would you treat a large caliber gunshot wound resulting in massive issue and blood loss ?
  - well, i would obviously recommend drinking a couple of morons' worth of fresh blood and letting the wound heal up by itself ... but i would first advise the patient to find that saint of killers* fucker and drive a pickup truck up the bastard's arse at top speed .
  - and what purpose that would serve, doctor ?
  - well, it would first of all help the patient to feel more positive, a vital step on the road to recovery ... and it would also save one reverend jesse custer from certain death at the hands of said fucker .
  - but doctor: jesse custer forced the patient to stop drinking that stupid shitkicker's blood, and then went on to call him an abomination ...
  - yes, but careful consideration will reveal that jesse is not a bad bloke really, and tempers were pretty heated all round . and if the patient doesn't help, he knows he'll feel bad for at least a year .
  - you're a right mad bastard, doctor cassidy . i'm glad i came to you .

  *
 • cassidy ayni zamanda muhtesem preacher serisinin sonunda anlasilacagi uzere butun hikayenin en onemli karakteridir. ayni zamanda iflah olmaz bir alkolik (alkaolik vampir nasi yani?? ama resmen oyle) ve seksomanyaktir. kendisini severiz sayariz vampirlik konusunda ermis oldugunu goruruz. oyle bir pictir ki "the brat prince" yada nami diger lestat bile yaninda sutten cikmis ak kasik gibi kalir. irlandali aksani ise superdir.
 • fallout 2'de -yanılmıyorsam vault city'nin girişindeki barın sahibi olan- shotgun'cu npc'nin adını aldığı çizgi roman karakteri. oyunda uzun süre boş durduğu zaman bunu kendisi söylüyordu.
 • (bkz: cassidey)
 • preacher'ın gülü, has adamı. sayesinde "jaysis fockin christ!" ve "shite!" gibi ünlemler kazandık.
 • konuştuğunuzda bir de şey derdi;
  "valla abicim, (fısıldayarak) laf aramızda mızrak da kullanıyorum ama, ilkel milkel sanırlar diye de tırsmıyorum değil"
  sonra ne kadar tribal bir insan olduğunuzu görünce yüzü kızarır, toparlardır lafı, sempatimizi kazanırdı.

  sulikle beraber oyunun sonuna kadar tutulası bir karakterdi. eline jackhammerı verdiğiniz takdirde dağları bile delerdi.

  oyunu bitirdikten sonra kendisine kalp pili taktırmış, new reno dolaylarında bir kırtasiye dükkanı açmıştık. maket gemi ve oyuncak shotgun imalatıyla uğraştı bir süre. başını bağlayamadık ama.
 • (bkz: john cassaday)
 • eline gauss rifle verince co$an, bana hep yuzu clint eastwoodmu$ gibi gibi gelen, super fallout 2 npcsi..
  "...dad named me after a comic character before the war..said he was a sonovabitch too.."
  "you've got that "i'm pulling rank" look again.."
  gibi laflarla gonlumuzu fethetmi$, oyundaki en cool adam..
  sanilanin aksine biraz level yuzu gorunce co$ar a$ar, hatta power armor giydirebilirseniz cok ama cok yardimci olur, ama pek kimyasal canlisi degildir, viski verin siz ona, cassidyler olmesin, oldurebilsinler..
 • "if i kick the bucket dont bury me here" - parti demir başı, bilge silah üstadı