şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: game of thrones)
  (bkz: the wall)
 • ankara'da 7.cadde de konumlanmış game of thrones temalı bir mekan. oturduğunuz sürede ekranlarda geçen soruları quiz şeklinde cevaplıyosunuz. ilk üç gruba game of thrones temalı hediyeler var yine. iyi çalışılırsa kendini tutturabilir gibi geliyor.
 • bahçelide yıllardır aynı cafelere gitmekten sıkılanlar için güzel bir alternatif.

  game of thrones konseptini yalandan değil hoş bi biçimde yansıtmışlar. kurucusunun mimar olması da tasarımda etkisini göstermiş. bir de her hafta quiz night düzenleniyormuş ona henüz gitme fırsatım olmasa da eğlenceli olduğunu söylüyorlar bir ara deneyeceğim.

  müşteri memnuniyetinden ödün vermezlerse başarılı olacaklarını düşünüyorum umarım ilerde saçmalamazlar.
 • bahçelide bulunan yeni açılmış bir mekan.
  konsepti ilgi çekse de sanki bir şeyler eksik gibi. bahçe tarzı bir yer eksikliği çok göze batıyor.
  konsept güzel ama çok iç içe..
  yani masaların olduğu yer diziye biraz daha benzetilebilirdi.
  ufak detaylar eğlendiriyor.
 • buz ve ateşin şarkısı serisinde, gece nöbetçileri'nin duvar üzerindeki karargâhı olan kale. kitapta tasvir edilen şekliyle game of thrones dizisindeki gösterimi arasında büyük farklar vardır.

  hbo'nun dizi için hazırladığı versiyonu, sezonlar içerisinde kalede çekilecek sahnelerin niteliğine göre her yıl ufak ufak yeniden şekillendirilmiştir. ancak ilk sezonun kamera arkası videolarında da görülebileceği gibi, ana tasarımında hadrianus duvarı'ndaki limes kaleleri temel alınmıştır. dekor olarak sadece batı avlusu inşa edilmiş; iki avluyu birbirine bağlayan geçitten itibaren, duvar'ın kuzeye açılan kapısının da yer aldığı doğu avlusu cgi teknikleriyle oluşturulmuştur. dizide doğu avlusunda geçen pek fazla sahnenin olmaması, örneğin 4x09'da yabanilerin batı kapısını zorladıkları gibi doğu kapısını da zorlamamalarının sebeplerinden biri de budur (savaşın kitaptaki anlatımında castle black tüm yönlerden saldırı almaktaydı).

  şahsi olarak askeri tarih meselelerine, kale ve istihkâm tasarımlarına meraklı biriyim; o yüzden castle black'in dizi için altıncı sezondaki halinden model alınarak yapılmış sahne açıklamalı bir krokisinin ve hbo lisanlı orjinal bir diorama'sının (zira kalenin fiziksel olarak tam hali, bulabildiğim kadarıyla sadece bu üründe mevcut) resimlerini buraya eklemek istedim.

  _ sahne açıklamalı kroki
  _ diorama 1, diorama 2, diorama 3, diorama 4, diorama 5, diorama 6, diorama 7, diorama 8 ve diorama 9.