şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 20 saat önce yüklenen video ve bu videoyla birlikte stephen king'in attığı tweetle birlikte açıklanmış yeni j.j. abrams, stephen king ve hulu projesi.

  https://twitter.com/…king/status/832754473944485888

  konuyla alakalı rolling stone dergisinde yazılanlara göre çok sezonlu seri halinde yayınlanacak projede muhtemelen her sezonda bir karakter veya bir lokasyona odaklanarak oranın hikayesi anlatılacak.

  http://www.rollingstone.com/…ct-castle-rock-w467779

  videoda bahsedilen karakter ve mekanlar cidden stephen king severleri heyecanlandıracak isimler. ben acaip gaza geldim şu an.
 • ilk teaser fragmanı yayınlanan dizi.
  link
 • ilk sezonu 10 bölüm olarak planan hulu projesi:

  (bkz: http://obicimsinema.com/castle-rock/)

  stephen king’in ekmeğini yemeye devam.
 • yeni bir spot yayınlamış dizi. king'in yüzlerce hikayesini derleyerek böyle bir dizi oluşturmak gerekli bir fikirdi. önceden zaman zaman çıkan 3-4 hikayeden oluşan dvd'ler çıkarırlardı. bu fikir yerine hikayeleri derleyerek dizi yaratmak epey güzel olacak. hikayeler şu an için bağımsız değil bütünleşik görünüyor ancak ilerleyen sezonlarda nasıl olacağını bilemiyoruz.
 • stephen king'in daha önceki hikâye uyarlaması antoloji dizilerine kıyasla, bu seferki dizi, king'in maine'deki kurgusal kasabası olan castle rock'ta geçiyor... yani esasında tek fark da bu! idari yapımcı olarak j. j. abrams adını görünce bi' irkildim, ama onun vesilesiyle terry o'quinn'i görüyor olacağız belki de bu sevindirici. bir de fragmanda "shawshank" ismini gördüm, merak ediyorum acaba bu dizide, king'in öteki romanlarına referanslar da olacak mıdır? bekleyip göreceğiz. şubattayız, yaza şurada ne kaldı ki? :)
 • (bkz: the hype is real)
  heyecanla beklediğim dizi. pek dizi izlemeyen birisi olmama rağmen büyük beklentiye girdim.
 • locke abimiz sakal bırakmış trailer'da.

  şimdiden heyecanlandım. güzel proje. merakla bekliyoruz
 • ilk üç bölümü torrent ortamlarına düşmüş olan dizi. indirdim ama henüz türkçe altyazı yok ya da ben bulamadım. bulmuş olan varsa ve yeşillendirirse müteşekkir olurum.
 • ilk 3 bölüm itibariyle konuşmak gerekirse stephen king'in romanlarındaki o kasvetli castle rock kasabası gayet güzel yansıtılmış. izledikçe ulan kesin bu herifte bir pislik var, bu işin altından bir kötülük çıkacak diyosunuz. oyuncu kadrosu gayet başarılı hemen hemen hepsi daha önce birçok ünlü dizi veya filmde yer almış kişiler. konuya gelirsek ilk 3 bölüm itibariyle merak uyandırıyor, o yüzden sürükleyici gitti. tek korkum under the dome dizisinde olduğu gibi sonlara doğru konuyu bağlayamamaları olur. stephen king'in hemen hemen bütün kitaplarını okumuş ve onların çevrilmiş dizi/filmlerini izlemiş biri olarak kitaplardan aldığım heyecanı dizi/filmlerden birkaç istisna dışında hiç alamadım, umarım bu dizi de böyle bir hayal kırıklığı yaratmaz.