• 2. sezon 3 bölümle birden sürpriz yaparak dönmüş seri.

ilk sezonla alakası yok, sanırım her sezon yeni kadro ve hikaye ile seyircisi ile buluşacak.
    yine ikinci sezonda lizzy caplan, barkhad abdi , tim robbins, paul sparks gibi çok tanıdık oyuncular da var.
  • yeni sezon ilk 3 bölümü ile tim robbins ile shawshank prison'a sağlam selam çakıp ciddi anlamda dönüş yapmış dizidir.

2. sezon ilk üç bölümü az önce arka arkaya izleyip bitirdim. nice izlediğim tarzında veya tarzında olmayan dizilere nazaran ciddi anlamda açık ara izlenebilirlik farkı atan 3 bölümle beni uğurladı.

keşke tüm sezonu tek kalemde yayınlasalardı diyorum şu anda. sabah 9.30'da duruşmalarım başlıyor ama uykusuz kalma pahasına sonuna kadar izlerdim. o derece ilgi çekici ve gerginliği veren bir dizi olmuş.

stephen king abimizin harbi kinglik yaparak psikopat hemşiresi ile bizi tanıştırması gerçekten müthiş olmuş.

spoiler değil okuyabilirsiniz. bir öldürme sahnesi var ki... muazzam ötesi bir sahne. bir insanın basit bir eşya ile neler yapabileceğinden geç eşit güçlerde olmayan iki kişiden zayıf olanın öldürme içgüdüsü sayesinde etkiye tepkiyi nasıl uyguladığını müthiş göstermiş.

şahsi puanım; 9,1/ 10. ( diziler bazında ) 2. sezon için...
  • stephen the king soy adını hakediyor gerçekten. dizinin 1.sezonu harikaydı. 2. sezon ilk 3 bölüm muhteşem olmuş. ruh sağlığı bozuk hemşire lizzy caplan, bu performansı bir filmde gösterseydi kesinlikle oscar'ı alırdı.
  • bill skarsgard fan girl'lerinin pek hoşuna gitmeyebilir ama kanımca ikinci sezon ilk üç bölümüyle şimdiden birinci sezon sonrası beklentilerinin üstüne çıkmış durumda. ilk sezon da fena değildi, 7. bölüm the queen özellikle etkileyiciydi ama onun dışında o kadar tatmin edici değildi. bu sezonki kast da oldukça iyi. tim robbins'in shawshank'a dönmesi gibi bir easter egg de mevcut.*

~

--- s2e7 ---

eh, fan girl'ler hadi yine şanslısınız.

--- s2e7 ---
  • 2.sezonun ilk 3 bölümü yayınlanmış olan dizi. hikaye, jarusalem's lot'da geçiyor. dur bakalım vampir işine falan girecekler mi?

açılış bölümlerinde çıta bayağı yüksekti. devamı da böyle gelirse, tadından yenmez.
  • ilk sezonundan çok daha başarılı olan, bölüm üstüne bölüm seyretme isteği uyandıran dizi. konunun işlenişi, oyuncuların yetenekleri, onlarca soru sordurması ve merak uyandırması ile 2. sezonu fırtına gibi gidiyor. inşallah bozmazlar.
  • 2. sezon 5. bölüm son zamanlarda izlediğim en iyi dizi bölümlerindendi. king in kitapları karakterlerin psikolojileri üzerinde çok duruyor. bu bölümde, psikolojik arka planı aynı kitaplardaki gibi çok iyi yansitmislar. çılgınlık halinin adım adım gelişi iyi işlenmiş. aynı the shiningdeki jack torrance gibi.
  • 2. sezonu ilk dört bölüm itibariyle 1. sezonundan fersah fersah iyi olan dizi. keşke bill skarsgard'a 2. sezonda yer verselermiş çok daha iyi olurmuş.

edit: 2. sezon 5. bölümle iyice kendini aştı. mu-az-zam.
  • 2.sezon zaten güzel güzel ilerler iken 2x05 ile ''eh be kardeşim, ne kadar da özlemişim böylesine güzel birşey izlemeyi, seyirlik şeyler böyle olmalı!'' dedirten dizi.

1.sezonunda hakkını yemiyeyim, tadı ayrı..
  • s02e05 gerçekten çok iyi tek solukda izlettirdi kendini. bu sezonu güzel gidiyor hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap