şükela:  tümü | bugün soru sor
 • reklam gibi olmasın ama, steven spielberg, tom hanks ve yazarlar matt charman, ethan coen, joel coen kadrosundan şahane ve film gibi film, üstelik gerçek olaylardan. yetti mi? yetmedi, bir de mark rylance var ki filmde, kim bu role seçmişse helal olsun. her durumda bir ödül alır gibi görünüyor şimdiden.

  --- spoiler ---

  it helps? - yardımı olur mu?
  --- spoiler ---

  --- uyarı spoiler ---

  bu film hukuğun üstünlüğü konusunu işlemektedir, alışık olmayan ve bilinç olarak uzak olan yaşam formlarının beyinlerinde hasar oluşturabilir.
  --- uyarı spoiler ---

  ingilizce afişte "i" harfleri kırmızı iken, türkiye'deki film afişlerinde "casuslar köprüsü" başlığındaki r harfleri kırmızıdır.
 • sonuna doğru gözleriniz dolabilir. ayrıca tom hanks.. başkasın be abi!
 • film başladıktan 10-15 dakika sonra ekranda tom hanks'i görünce yanlış filme girdiğimizi anladık. olsun, izledik. çok da güzel oldu. ancak kafama takılan bi şey var; rusça ve almanca konuşmalar çevrilmemişti, sizde de öyle miydi yoksa bize oynanan bir oyun muydu? ya da ne bileyim bilmediğimiz için ayıp bizde miydi?
 • based on a true story lerle başlayıp sonunda eee napalım yani gerçek bir hikayeden esinlenilmişse ne var ki bu hikayede diye düşünmeniz büyük olasılık olan film. filmin adı bile heyecanlandırırken, steven spielberg, tom hanks derken bilmem kaç saat oturup sıfır heyecan içeren bir film izliyorsunuz ya da izlemeye çalışıyorsunuz. uykunuz geliyor çünkü.
 • abi be, yönetmen spielberg. senaristler coen biraderler. görüntü yönetmeni kaminski. oyuncular tom hanks,alan alda falan... hikaye yasanmış bir hikaye. sonuç; koca bir tırt!

  gidin macbeth'i, life'ı falan izleyin, yazık etmeyin paranıza.
 • bak bu başlığıa yazacaksın bak kanka bak bir kaç kere yazıyorum. bridge of spies bridge of spies bridge of spies
  yahu gerçekten sözlüğe kimler alınıyor nasıl alınıyor merak ediyorum. topu topu 6 entry girilmiş 3. entryde orjinal ismine giriş yapın denmiş adam 2 satırcık yeri bile okumamış yardırmış gitmiş. tespitler falan yapmış. hala da yardırıyorlar.

  kardeş sen yıldız savaşları diye film başlığı gördün mü? yoksa star wars diye mi toplanmış? yani en azından şunu düşün. bu film kimsenin bilmediği filmlerden değil. sence böyle bir filmin farkedilmemesi ve hakkında bu kadar az yazılması normal olabilir mi?

  bridge of spiesbridge of spiesbridge of spies
 • sözlüğün ne hale geldiğini gösteren güzel film. film hakkında entryim için (bkz: #56760861)
 • filmdeki amerikan propagandasını ben göremedim nedense. adamlar abd'nin yozlaşmış halini gözümize sokmuş resmen. zamanın hukuk anlayışının üst kademesinden halka kadar hepsinde bozuk olduğunu, ne kadar nabza göre şerbet verildiğini ne güzel anlatmış.

  türkiye gündeminin içindeyken bu filmi izlemek garip oldu biraz. can dündar'ın, erdem gül'ün içeride tutulduğu, yargının tarafsızlığının tamamen unutulduğu şu günlerde filmi izlerken dalıp gitmemek mümkün değil.

  --- spoiler ---

  filmde türkiye'nin adı bir kez geçer. malum amariganın hava üssü olmamız konusu. yine bir kullanılmışlık.
  --- spoiler ---
 • muhteşem bir film. filmin her karesinde emeğin ne kadar ciddiye alındığını görüyoruz.