şükela:  tümü | bugün
  • ansızın, aniden, beklenmedik anlarda mealinde bir kelime
  • çat kapı elinde mikrofonla çocuk odasına dalan, eblek bir vj sorusu.

- evveeeet...işte şimdi de bir mral tv izleyicisinin evindeyiz...hemen ne yaptıgını soruyoruz...
    - walla bişi yapmadım...tam çocugu sallıyodum, siz geldiniz...
    - ehhe ehe...şimdi şey hanım bize...eeee pardon adınız neydi...
    - mukaddes
    - mukaddes hanım bize bir şarkı söyliyecek..
    - nası? şarkı mı...yok walla bacım...benim herif kafamı kırar...
    - ehhe ehe...ay çok şekersiniz. peki bize özel zevklerinizden bahseder misiniz...
    - özel neyim?
    - zevkleriniz...
    - valla beyim nasıl isterse o şekilde yaparız...
    - yok hanfendi onu sormuyorum. yani normal zevkleriniz...
    - normal mi?
    - neyse...ehi ehii... [ mukaddes hanımın elinde tuttuğu, çocugun terini silmekte kullandığı, eski, pembe bir iç çamaşırını kastederek ] bu elinizdeki ne...
    - cocuuukk...
    - evet...ilahi mukaddes hanım...kimi uyutuyorsunuz
    - çocuguuu
    - ehii...ehiii...neyse...kaldığımız yerden son hız devam edicez sayın mralcılar...bizden ayrılmayın...sıradaki parçayı kimlere hediye etmek istersiniz mukaddes hanım...?
    - eee...
    - neyse sormadım farzedin...işte küçük abuzer sizlerle mralcılar..."acılar içinde"...
  • bir yıldız tilbe klasiği....
    (bkz: aglatan sarkılar)
  • yildiz tilbe yine yapmis yapacagini dedirtiyor bu sarki. tekrar tekrar soruyorum kendime ama bi turlu cevap bulamiyorum. boyle bi kadin boyle sarkilari nasi yapabilir anlayamiyorum. super..

ben vazgecmemisken dusun
    olmaz olmaz bitanem
    dusun bizi ne olur
    yalvaririm terketme

baskalarindaki o ask
    bizi mutlu eder mi
    bizi ayirmaya yeter mi
    askimiz boyle kolay biter mi

geceyi gunes siler
    beni senin hasretin
    tek basima sanki mahser yeriyim

su kalbimdeki her yer
    bu evde seni bekler
    hadi cat kapi gel sevineyim

biraz kavga ederiz
    belki biraz guleriz
    bir kuser bir barisir kalbimiz

seni nasil ozledi
    yuregim sanki deli
    kiskandigim icin affet beni

baska biri var dediler
    inanmadim sevgilim
    gozlerimle gormeden
    senden nasil vazgecerim

sanki yillar oldu gittigin
    bir gun bitti sevgimiz
    dort duvar yurur ustume sensiz
    sanki sen mutlumusun bensiz
  • haber vermeden, soylemeden...
  • baska biri var dediler
    inanmadim sevgilim
    gozlerimle gormeden
    senden nasil vazgecerim

dizeleri ile herşeyi açıklayan parça... sevmenin ne kadar garip bir duygu olduğunu, seven insanın nasıl yalvardığını, ama seven insanın da bir bitme noktası olduğunu, karşılıksız aşkın ne kadar acı verici olduğunu...hepsini dört dizede anlatabilen bir şarkıdır...
  • sadece sevilen kişiler yaptıgında sevinilen, ansızın geliverme eylemi
  • metin akpinar ve ayten gokcerin basrol oynadigi; 70 li yillarda abd de yayinlanan, su aralar da comedy max te yayinlanan three's company adli diziden arak yeni show tv dizisi. orjinalinde; iki genc kiz birlikte kaliyor, evli ve biraz tutucu bir ev sahipleri var (malum 70 li yıllar). ucuncu bir arkadas aradiklari sirada bir genc adami banyolarinda sizmis olarak buluyorlar. sonra bu adam ev arkadaslari oluyor ancak ev sahibine adamin gay oldugunu soyluyorlar. ev sahibinin karisi ise surekli kocasina cinsel cagrisimlarda bulunuyor ama adam hic orali olmuyor falan filan. yeni kopya dizimiz hayirli ugurlu olsun.
  • ingiliz "man about the house" dizisinin ve tabii onun amerikan uyarlamasi olan "three's company"nin patentli turk versiyonu olan dizi. gayet eglenceli bir durum komedisi olmasina ragmen, aysun kayaci'nin orasini burasini seyretmekten diziyi seyretmeye ve plotu takip etmeye cok firsat kalmayabiliyor, orasi ayri...
  • muhtesem three's company dizisinin lisansi ile yerellestirilen dizi. 10 dakika baktim da, olmamis. ayten gokcer ve metin akpinar icin belki izlenebilir, aysun kayaci ve obur cocuk felaket.