şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en huzurlu yeri,kafa dinlemek ve yalnızlık isteyenler için bulunmaz bir hazine...arada insana karışmak için de burcu diye tek bir gazinosu var.aynı zamanda güzel dostlukların kurulabileceği nezih tatil yeri.
 • küçük bir koy, koya ismini veren ise oradaki bir tepenin yol ayrımının çatal'a benzemesidir. taa fi tarihinde çataltepenin etekleri mezarlıkmış, o yüzden küçük çocuklar arasında hayalet hikayeleri oldukça yaygındır. bölgenin, sadece bir beton zeminli basketbol sahası ve kaleleri yamuk ve orantısız olan bir futbol sahası vardır.

  bölgenin 1. eğlence mekanı olan gazino nun sahibi sadık abi yaz mevsiminde paraya para dememektedir. gündüz vakitleri, özellikle cumartesi ve pazar günleri, keşişmelerin oldukça fazla olduğu gecelerin ise bir o kadar ruhsuz olduğu bir yerdir.

  dersal, ankara üstünkent ve balıkesir doktorlar siteleri yapıldıktan sonra çataltepe önce sit alanı ardından da halk plajı ilan edilmiştir. eskiden oldukça sakin olan ayvalığın ** bu bölgesi şimdilerde ise sarımsaklı plajını aratmayacak kadar kalabalıklaşmıştır. gelecek sene de patriça nın milli park olması ile birlikte plajdaki insan sayısının 2 ye katlanacağı düşünülmektedir.

  çataltepe'ye gitmek için, cunda'daki eski yol'u takip edip, eski değirmenin ordan sağa sapmak lazımdır. zaten patriça, üstünkent sitesi vs. diye tabelası olacaktır. rainbow'u da geçtikten sonra koskocaman dersal sitesi yazan duvardan yine sağa sapıp sahile inebilirsiniz. ayrıca cunda taksi'den mustafa ve önder adlı 2 kardeş taksici sizi cunda dan çataltepeye uygun bir fiyata götürebilirler.
 • benim birkeresinde abimin cipi ile ta tepeye tırmandığım , cundanın arka tarafında sönmüş volkanik tepe. çataltepe bu sebep ile denizi kırmızı kumlardan oluşmuştur. insana pis izlenimi verse de aslında oldukça temiz suları olan huzurlu tatil noktası. hafta sonları çok kalabalık, hafta içi ideal denize girilebilecek yerlerdendir. heleki eylülde gidersen tadından yinmez. kaz dağlarından esen poyrazdan dolayı kimse girmez, ooohhhhhhhhh benim gibi rüzgarda denize girmeyi sevenlerin bayıldığı ortam. gece hayatı konusunda eskiden son derece kısıtlı piyasasında burcu gazinoda gayet butik bir takılma olayı olduğundan gece gündüz keyif duyulan bir yerdi ama artık kalabalık ve kozmopolit.
 • kosedag ve sivas'in zara ilcesi arasinda kalan yaylanin adi. resmi de asagida:
  http://www.zara.org/cataltepe.html
 • deniz kenarında rüzgarı eksik olmayan, sıcaktan nefes alınmayan günlerin her saatinde insanı üşeten rüzgarın güzergahında bulunan gazinosunda pek uygun fiyata birşeyler yenilip içilme imkanı olan, buna rağmen rüzgarın denize girilmesini engellediği görülmeyen, pek güzel koy'un adı.
  arabayla ulaşım yaygındır fakat bu sene itibariyle şehir merkezinden sürekli minibüs kalkmaya başlamıştır. ayvalık'a gelenler genelde sarımsaklı da üst üste güneşlenip dip dibe denize girerken bu koy'dan nasiplenmeden dönerler.
  son olarak ta bugün ilber ortaylı 'nın deniz şortu ve kasketiyle görüldüğü yer'dir.
 • cunda'nın en güzel denizine sahip ancak üç günden ikisinin rüzgarlı geçtiği ve buna rağmen değerinden zerre yitirmeyen koy. bir nevi cunda'nın türkbükü de denebilir zira o küçük gazinosunda sıklıkla tanıdık yüzlere rastlamanız olası.
 • enez'in bir mahallesi.
 • eski ve asıl adı "arbete" olan mardin'in derik ilçesine bağlı köyün resmi adı.

  (bkz: derik/#23943459)
 • balıkesir'in manyas ilçesine bağlı köy.
 • aynı zamanda ordu'nun ünye ilçesine bağlı bir köy.