şükela:  tümü | bugün
 • kastamonunun bir ilçesi..
 • ozdemir telefon isletmelerinde kullanilan bir otelin adi.
  - alooo beyfendi burda catalzeytin otele bir kargo var
  - icinde ne var
  - catal var, zeytin falan var, ya bi cocuk gonderin aldirin, yorgunum ben yaa....
  boyle surer gider
 • - orada dogru durust biri yok mu telefona bakacak?
 • istanbula 620 km, ankaraya 340 km mesafede, karadeniz kıyısında yer alan, doğası nefis kastamonu kasabası.
 • isminin hikayesini bir türlü öğrenemediğim ilçe. 1954'te ilçe olmuş. ginolu koyu gibi bir güzelliğe sahip. abanadan yaklaşık 22 km'dir. bisikletle 2 saat çeker, 5-6 kmsi tırmanmadır.
 • nüfusunun her yıl daha azalmakta olduğunu düşündüğüm komşuları abana ve türkeli ne göre daha az gelişmiş ilçe. denize sıfır şehir merkezi vardır ama denizi girmeye pek müsait olmaz onun yerine ginolu köyünde girilir denize. bu arada türkeli çok yakınında olmasına rağmen türkeli sinop a çatalzeytin kastamonu ya bağlıdır.
 • duyarlı bir ilçe imiş. öğrenmiş olduk.

  kastamonu'nun çatalzeytin ilçesi'nde yapımı planlanan yunuslar regülatörü ve hidroelektrik santrali (hes) projesi'ni engellemek için çevrecilerin verdiği mücadele zaferle sonuçlandı.

  kaynak: http://www.radikal.com.tr/…id=1078511&categoryid=85
 • kastamonu'nun çatalzeytin ilçesinde yapımı planlanan yunuslar regülatörü ve hes projesine açılan ikinci davayı gören kastamonu idare mahkemesi, “işlemin yürütülmesinin durdurulmasına” karar verdi. mahkeme kararı jandarma gözetiminde proje sahibi firmaya tebliğ edilirken yeni bir karar verilinceye kadar dere yatağında çalışma yapılamayacağı belirtildi.

  --- spoiler ---

  hukuk mücadelesi sürüyor
  akçay deresi üzerinde, hes enerji elektrik üretim san. tic. a.ş. tarafından yapımı planlanan yunuslar regülatörü ve hidro elektrik santralı’na (hes) için açılan ikinci davayla ilgili mahkeme kararının ardından çatalzeytin âşıkları çevre platformu adına bir açıklama yapan emin türkay öztürk, akçay deresindeki hes'le ilgili hukuk mücadelesinin sürdüğünü belirterek, deniz dolgusunun yanı sıra derelerin hes'ler ve taş ocaklarıyla kurutulmasına karşı çıktıklarını kaydetti.

  vali bektaş’a teşekkür etti
  çevre konusunda her noktasında var olma çabası içinde olduklarının altını çizen öztürk, konuyla ilgili çalışmaları sıklıkla basın yoluyla kamuoyuna yansıttıklarını dile getirdi. öztürk, bölgedeki yetkililerin de gündeminde olan çöp, atık sular ve ilgili diğer çevre sorunlarının çözümü konusunda kaygı duymadıklarını belirterek kastamonu valisi erdoğan bektaş'a çevre konusundaki ilgisinden dolayı teşekkür ettiklerini de sözlerine ekledi.

  --- spoiler ---

  yunus yavuz
  vatan ve emek cephesi
 • 3 yıl boyunca çalıştığım şirin kastamonu ilçesi. ulaşım olanakları çok kısıtlıdır, adeta unutulmuştur. doğal güzellikleri paha biçilemez. orda yaşanan yıllarda bir an önce kaçıp kurtulmak istesen de yıllar sonra özlediğinin farkına varırsın.
 • önü mavi deniz, arkası yemyeşil orman, dağ olan, komşularına oranla az gelişmiş, kastamonunu'nun sahil şeridindeki ilçelerinden birisi.