• birbirine götlerinden yapışık kedi ve köpekten oluşan bir yaratığın üzerine bir çizgifilm. kedi akıllı ve mantıklı, köpek deli ve salak. ve elbette de hiç bir konuda anlaşamıyorlar.
    "cat: we can't agree in anything
    dog: i dissagree i think we can agree"
  • nickelodeon'ın akıllara zarar çizgifilmi.hamburgerciye girmeleri yasak olan kediköpeğin kılık değiştirerek köpekkedi olarak girmeye çalıştıkları bölüm çok komikti.
  • köpek sevmeyen bir kişi ya da ekip tarafından yaratılmış olmalı. köpek nevrotik, paranoyak, hayalperest bi karakteri canlandırırken kedi daha soğukkanlı daha aklıbaşında sanki gibi geldi bana
  • türkçe dublajına hasta olduğum yegane çizgi film(yalan bütün çizgi filmlerin dublajına hastayım ben, ama kedişle köpüşün yeri ayrı!)
  • köpüşün çöp kamyonuna zaafı var. ne zaman çöp kamyonunu duysa çıldırmış şekilde evden dışarı fırlıyo ve dili dışarıda kilometrelerce kamyonu takip ediyor. bu arada köpüşün arkasındaki kediş de yerden yere vurularak yara bere içinde kalıyor.
  • pazar sabahları, nickelodeon, miskinlik, aile kahvaltısı ve tv'de cattt doooggg, cattt dooggg alone in the world was a little catdog diye giden jenerikle catdog.
    o dönemde de tembeldim, tıpkı şimdiki gibi. hayat sonsuz bir pazar kahvaltısı gibi dönsün, pijamalarımızı giyelim, evimizde yatalım ve sonsuza dek catdog izleyelim tadındaydım. her şey değişti ben yine aynıyım.
    yat aşağı, al biranı, boşver dünyayı be yatalım biz evimizde.
  • scientifically accurate: catdog videosundan sonra beni ikilemde bırakmış bir çizgi filmdir kendisi.
  • köpüşün süperkahramanlığa soyunup don quixote'yi aratmayan sarsaklıklar yaptığı bölüm bir şaheser: ağaç dalına tünemiş besili bir kuşu ağaçtan "kurtarmaya" kalkar, yaşlı bir kadının karşıdan karşıya geçmesine yardım eden çocuğu kapkaçcı sanar...
  • bu yaratigin kopek kismini ziya kurkut seslendirmekte. ve muhtesem bir is cikartmakta.
  • hastası olduğum nickelodeon çizgi filmlerinden biri. diğeri ise (bkz: spongebob squarepants)
hesabın var mı? giriş yap