şükela:  tümü | bugün
 • bir çeşit böcek pokemon.ash ormanda bi tane bundan yakalamıştı sonra bu gelisti metapod oldu.daha sonra butterfree oldu.e tabi 3. haline dönünce bi havalandı,böyle bi tripler falan,manita falan da buldu anında pırrr tabi..pokemon deyip gecmeyelim yani kısacası huylusu var huysuzu var
 • böcek tipi pokemon.evrilince metapod olur.tackle ve string shot kullanır.
 • tırtıl benzeri pokemon.
 • ash'in yakaladığı ilk pokemondur.
 • ash bunu yakalamak için sadece pokètopu atmıştı sanırsam. kısa vadede kolay bir zafer gibi gözükse de caterpie ash'i kullanıp evrimini tamamlamıştır. yoksa durduğu yerde nah bulurdu o butterfree dişisini. böyle de çakal pokèmondur. sonra da kolpadan veda sahneleriyle çocuk yaşta bizi hüzünlere sürüklemiştir.*
 • azmedip kelebek olması sebebiyle beğendiğim vasat pokemon. samimiyetine inanıyorum ben şahsen caterpie gibi dostun olsun 100 milyar borcun olsun lan, çok delikanlı bi tip, bi o kadar da yerin altında.
 • yorgun halde ekans ve koffing'i yenip, üstüne meowth'ı da koyup uçurmuşluğu vardır.
 • böcekti, iğrençti, caterpie'di. misty sevmedi onu. ash kaçırdı caterpie'yi çok uzaklara üzülmesin diye. misty takip etti onları. ama inandı, çalıştı, evrim geçirdi; metapod oldu. üstelik misty tam ona dokunacakken. gerci gene başaramadı. sevmedi onu.

  caterpie, misty'nin böceklerden nefret ettiğini söylediği gece bir butterfree görür. o günden beri butterfree olma tutkusuyla yanıp tutusmaktadır. azmeder, ona da dönüşür. kelebeklerin aşk sezonunda gökyüzünde bir sürü butterfree görünür. butterfree kendine bir eş bulur ve sonra denizin karşısına yumurtalarını bırakır. eğer denizi geçemezse asla bebekleri olmaz. bu, pembe butterfree'yi etkilemeye çalışır. lakin etkileyemez. yine yıkılır. ormanın derinliklerinde kaybolur. ash onur bulur ve brock, yeni bir imaj yaratır ona. boynuna sarı bir kurdele takar. pek bir yakışıklı olmuştur. lakin yine pembe butterfree'yi yine etkileyemez. o esnada roket takımı bir helikopterle havadaki tüm butterfree'si toplar. ash'in butterfree'leri bütün butterfree'lerı kurtarır. artık pembe butterfree'yi etkilemeyi başarmıştır. etrafında suzule suzule dönüyordu. büyük aşk böyle başlar. sonunda yüzü güler.
 • bir böcek pokemonu. nadir olarak görülen caterpie, önce metapod sonra da butterfree’ye evrimleşiyor. evrimleşmesi tıpkı tırtıl böceğinin bir kelebeğe dönüşmesi gibi evreler izliyor. koza ve sonra da kozadan çıkan kelebek gibi.

  tipi: böcek
  boyu: 0.3 m
  kilosu: 2.9 kg
  gelişme: caterpie metapod butterfree