şükela:  tümü | bugün
 • özellikle megami tensei * * serisiyle ün yapmış firma atlus'un yeni nesil konsollara çıkaracağı ilk oyunu. şu ana dek oyunla ilgili paylaşılan görsel içerik sorulara cevap olmaktan ziyade insanların kafasını karıştırdığından oyunun türü hakkında da net olarak konuşmak zor oluyor, ama sanıyorum ki kısaca gerilim yanı ağır basan bir aksiyon-macera oyunu dersek çok uçuk kaçmayacaktır. bunun yanında bir diğer önemli mevzu da oyunun büyük ölçüde yetişkinleri hedef alması. korku öğelerinin yanında erotizm de gayet önemli bir yer tutuyor şu ana kadar gösterilenlere bakılacak olursa. hatta bu durum oyunun kutu resimlerine bile yansımış durumda. tabi bunda "seks satar" mottosunun payı olduğunu da inkar edemeyiz. konuya gelecek olursak:

  vincent 32 yaşında, ne aşka ne de paraya dair bir hırsı olan, işine gidip gelen ve yalnız başına yaşayan bir adamdır. sosyal hayatı da genelde bir iki yakın arkadaşıyla barda bira içip laflamaktan öteye gitmemektedir. yine de ara ara sevgilisi katherine ile görüşmekte ve kızın "ne zaman evleniyoruz?" sorularına kulak tıkamaktadır. derken birgün vincent bara gitmişken yan masaya güzel bir kız oturur. vincent'ın anında vurulduğu bu kızın ismi catherine'dir ve o da vincent'tan hoşlanmıştır. catherine ve vincent kısa süre içinde hayli yakınlaşırlar, ama bu esrarengiz kız vincent'ın hayatına girdiğinden beri herşey yolunda gitmemektedir. vincent her gece kafasının iki yanında koç boynuzlarının olduğu garip kabuslar görmeye başlamıştır ve bir diğer detay da vincent'ın oturduğu çevrede kısa süre önceye kadar kurbanların hepsinin de yalnız yaşayan genç adamlar olduğu ve yüzlerinin tanınmayacak hale geldiği garip ölümlerin yaşandığıdır...

  oyunda şu ana kadar gösterilenlere göre; sosyal hayatın işlendiği, oyuncunun çeşitli kararlar aldığı bir bölüm ve aksiyonun devreye girdiği kabus bölümleri olmak üzere iki ana bölüm var. en son yayınlanan videoda bu kabus faslında oyuncunun ne gibi badireler atlatması gerektiği gösteriliyor. oyun boyunca bütün kabusların da aynı formatta mı olacağı belli değil, ama öyle olursa oyuncular bir süre sonra sıkılabilirler. o yüzden atlus'un kabusları birbirinden yeteri kadar farklı yaptığını umalım.

  bunlar haricinde vincent'ın(zaten tipi de hafiften andırıyor) cowboy bebop'ın spike spiegel'i koichi yamadera, katherine'in ise neon genesis evangelion'un misato katsuragi'si kotono mitsuishi tarafından seslendirildiği not düşülebilir. oyunun çıkış tarihi ise şu an sadece japonya için belli, o da 17 şubat 2011.

  son olarak da oyunun resmi sitesinin ve videolarından ikisinin linklerini paylaşalım:

  http://cathy.atlus.co.jp/
  http://www.gametrailers.com/…debut-catherine/704759
  http://www.gametrailers.com/…tmare-catherine/708987
 • atlus'un persona serilerinden sonra beni mest ettiği gibi bu seri ile de beni darma duman edicek gibi görünüyor. persona serileri gerçekten harikaydı ama bu oyun ile değişik şeyler deniyecek umarım eline yüzüne bulaştırmaz diyeceğim ama bu oyun firmasına güvenim sonsuz. çünkü en sevdiğim j-rpgler bu oyun stüdyosuun elinden çıktı. japon kızlarımız şimdiden moda bile girmiş ve şu harika cosplay fotosu ile gece gece tansiyonumu çıkarmış olan atlus'un yeni nesil konsollar için çıkaracağı japon rol yapma oyunudur.

  http://i.imgur.com/5v04c.jpg
 • demosunu oynadığım beğendiğim oyun. ancak yüksek paralara satılacak bir oyundan ziyade, 14.99 veya taş çatlasın 19.99 dolardan satışa sunulabilecek bir psn oyunu tadında.
 • 2011 in şimdiye kadar çıkmış en enteresan ve orjinal oyunu.
  dükkanda hurdaya çıkan ntsc makinalardan biri durduğu yerde tekrar sorunsuz çalışmaya başlayınca oynama şansına ulaştım catherine i.
  oyunun oynanış kısmı aslında basit ama eğlenceli. küp şeklinde platformları kullanarak en alttan en tepeye çıkmaya çalışıyoruz. ilerledikçe farklı küpler ve boss savaşları girdikçe oyun dinamik şekilde tek düze olmadan ilerliyor.
  ama asıl mevzu hikaye daha doğrusu hikaye işlenişinde. hikaye anlatımı hiç sıkmıyor sürekli ilginç şeyler oluyor. ayrıca aldığımız farklı kararlardan 9 farklı sona ulaşabiliyoruz.
  farklı eğlenceli bir oyun sonuçta ama sadece call of duty, halo gibi aksiyona odaklanmış oyunları sevenlerin işi olmaz onuda belirteyim. türk oyuncu profilinin %98 inin işi olmaz bu oyunla.
 • mega64'deki abiler yapmış yapacağını yine ve bu oyunun parodisini ulu ortamda, şu şekilde çekmişlerdir: http://youtu.be/zo0zmyuw3f0
  yahu insan izlerken bir garip oluyor ya. çocuklu ablalara da gidip sormuyor mu bir de, nasıl tepki versem bilemedim orada ahaha. ayrıca bu videodan da anlaşılacağı üzere; 2d seven karakterler, asla kendi hayal dünyalarından ayrılıpta, 3d dünyasına yatay geçiş yapmamalıdır. yoksa kız arkadaş bulucam diye sonuçları bu şekilde olabiliyor.
 • kimseler bilmese de oyunun orijinal sürümü asla piyasaya sürülmeden toplatılmıştır. karakterlerin yeterince derinlik taşımadığı ve dizayn olarak kötü oldukları kanısına varmışlar, ki bana kalırsa yeterince derinlerdi ve dizaynları da kuvvetliydi. tabii ki de elimde kendisinin eski halinin, kapağının bir ya da iki fotoğrafı bulunuyor. şuradan buyurun:

  ön kapak ve karakter dizaynları şu şekildedir eskisinin.

  arka kapak dizaynı ise aslında budur.
 • şöyle başarılı bir cosplay çalışması bulunan persona 4'ten sonra atlus şirketinin yaptığı diğer bir başarılı japon rol yapma oyunudur.
 • eski kate middleton' ın yeni ve resmi ismi. bi bana nasip olmadı şu soyadından kurtulmak karizması.
 • oynadıktan sonra bir kitabı okuyup bitirmişsiniz hissini yaşatan farklı oyun. sürekli sanki kendisini tekrarlayan bölümler olmasa daha güzel olurdu ama aralardaki hikayeyi dinlemek, izlemek için bile oynamaya değiyor. bu arada oyunun collector's edition paketiyle beraber gelen t-shirt bana büyük gelince annem "iyi ben temizlik yaparken giyerim bunu" dedi, peki dedim.
 • bugün true freedom'a ulaşarak tamamlamış olduğum oyundur.ps plus sayesinde ücretsiz olarak tamamlama fırsatı buldum ama keşke satın alıp arşive dahil etseydim diye de düşündüm.kadın-erkek arasındaki ilişkiye ve hatta bir aşk üçgenine(tam üç kişi olmasa da) bu kadar değinen bir oyuna daha önce hiç rastlamamıştım.kutular bir süre sonra bağımlılık yapabiliyor ama daha fecisi yolda giderken kafamda kutular oluşturmaya başlıyorum ve bu gidişle rüyamda da göreceğime eminim.oynanış bence gayet eğlenceliydi,hele geceyi zar zor atlattıktan sonra uzanıp olanları izlemek gerçekten keyif veriyor.oyunu good ending ile kapadım ama ps plus sürem biraz daha yetseydi diğer alternatif sonlar için de oynamak isterdim.