• basinizi sokabildiginiz herhangi bir yer buldugunuzda, sizi disaridaki isten, pisten, yagmur, camurdan... ruzgardan, soguktan, sesten, sozden, sirdan, asikardan koruyandir.
    hatta gunesten bile...
    bu soguk gunlerde en cok ihtiyacim olan sey gunes halbuki...
    ben hayatim boyunca hic bu kis kadar usudugumu hatirlamiyorum.
    bana acilan ve kapanan kapilarin...
    gulen veya yuzunu ceviren insanlarin galiba karsimda, benden tek farklari; onlari yukarida saydigim seylerden koruyan, kollayan bir catilari olmasiydi...
    soyle bir etrafiniza bakin...
    duvarlar, pencereler, saksi cicekleri, ucusan tozlar, oturdugunuz koltuk, seyrettiginiz manzara...
    icinizdekiler, disinizdakiler.
    sustuklariniz, kilit sesi...
    ve icinde kendinizi guvende hissettiginiz sahip oldugunuz her sey, ustunuzde bir catiniz yoksa...
    neyse...
    her neyse...
    yani diyecegim o ki;
    cati sizi, odalardan, kapilardan, duvarlardan toplayandir.
    basinizdan catiniz eksik olmasin.
    ben biraz deniz gorsem yetisir...
  • "abi makarna ve patates alma, boş yere feci patlıyor"
    -ekonomik düşünen fiyat/performansçı bi arkadaş
  • sol nahiyede ise ders calismaya veyahut da mc donalds'dan,* carsidan kovulan king'ci genclerimiz gelirler, bu mekanda kisa camel icmek farzdir, duman alti olmak da.
    bir de bu mekanin kaoisinin onunde bir balik ekmek tezgahi kurulur zaman zaman, yarim metreye yarim metre bir kutunun icinde bir amcamiz balik kizartir hergun, bu amcanin zavalli karisinin halini dusunmek butun cati mudavimlerinin icine dert olmustur. ayrica bu amcanin orda bulundugu seneler icerisinde frpye (haliyle merak sardigi, yuksek levellarda cyberpunk oyuncusu oldugu ve metuconlara takma isimle katildigi rivayet edilir.
  • müşteri memnuniyetine çok önem veren işletmeymiş. girişe bir liste asmışlar 'çatı'da hangi şarkıları duymak istersiniz?' diye sormuşlar, ilk şarkı lily allen- fuck you, ikincisi lily allen- fuck you remix'di; en ilginci de ben o satırları okurken arkada fuck you çalıyor olmasıydı. yaaa, yaaa... alt metin okuması yapmak istemiyorum şarkı ismiyle ilgili, hoş değil.
  • yavru bir kaplanla paylastiginizda cok lezzetli gelebilen kabak dolmasi olan bir odtu mekani.
  • dürüme sardıkları tavuk mantar ve değişik sebzeler için bile gidilir. çatı teyze var bi de. ibretlik.
  • kötü ve ağır kokusunu, aşırı kalabalığını, baş ağrıtan gürültüsünü, yanmayan/yakılmayan kaloriferlerini ve yemekleri tartan elemanın istisnasız her seferinde söylediği samimiyetsiz "merhaba hocaaam, hoşgeldiniz, merhaba hocam" lafını göz ardı ettiğiniz takdirde, karnınızı doyurabileceğiniz mekan.
  • içeri girildiğinde

a- "...aman abi sağdan aslan üstüne atıldı, kaçman lazım"
    b- "hasiktir..taam sodoction büyüsü yapıyorum o zaman"
    a- "etkilemedi, timsahkafalısincap la beraber üstüne geliyor"
    c- "neden friction atmadın ki abi?"
    b- "friction kalmadı be baba ya"
    a- "aslan hepinizi yedi, timsahkafalısincap da aslanı yedi arkadaşlar...

türü anlamsız bağırışlar duyulabilecek, frp camiasının pek sevgili mekanlarından biri.
  • odtu'de popüler bir kantin-kafe kırması.
  • odtu bkft'nin gayriresmi topluluk odasi.
hesabın var mı? giriş yap