şükela:  tümü | bugün
  • kalitesi konusunda herhangi bir kanıya henüz varamadığım, ancak uygun fiyatta olduğu için bir kaç ürününü aldığım marka. ben de almanya'ya gelince tanıştım kendisiyle.
  • rossmann mağazalarında satılan bir renkli kozmetik markası. far paleti baya başarılı.
  • ojeleriyle aşk yaşadığım kozmetik markası.

tırnak kenarlarındaki etleriyle sürekli oynayan bir insan olarak, sürdüğüm ojeler azami 2 gün dayanır. bu markanın ojesiyle ben, evet b e n, 5 gün gezdim. hem de yamasız. bence 1 hafta bile dayanırdı da renkten sıkıldım.

fiyatını net hatırlamıyorum; ama gayet uygun olduğunu, flormar veya pastel'den belirgin şekilde pahalı olmadığını çok iyi hatırlıyorum.

kızlar koşun kızlar.

"övmekten kendimi alamıyorum" edit'i: fırçası da çokzel. ha bi de noir serisi var, ennnnfes.

koşun kızlar koşun.
  • sadece rossmann mağazalarında bulunabilen ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen bir alman kozmetik markası. "camouflage cream" isminde bir kapatıcısı var, geçmişinizi bile kapatır, o derece başarılı.*
  • fondotenleri asla ama asla alınmaması gereken marka. ergenlikte bile sivilce çıkarmayan canım kendimin yüzü 7 aydır sivilce tarlasına döndü. öyle kuvvetli ve enteresan yayıldı ki tam 4 farklı doktora göründüm. ağır antibiyotikler ve yastığımı bembeyaz ağartan gece losyonları kullandım. karaciğerime bile baktırdım sevgili yazarlar.
    artık o kadar rutin bir hale geldi ki yine geçen bir gün kan veriyorum, yüzüm sızlayarak kaşınıyor saçma sapan, hiç olmayan şey. bir anda ışık yandı bende. bu markanın sırf ten rengime birebir uyduğu için kullandığım bir fondoteni var suratımda. (matt plus) ertesi gün yedek fondotenimi kullandım ilk kez yeni sivilce çıkarmadığım bir güne uyandım. çılgın alerji yapmış meğer bana, alerjik bir bünyem de yok üstelik. evdeki herkes sudan zehirlendiği gece bile sağlıklı sağlıklı şarap içiyordum, öyle iyi bünye. neyse, şu lanet fondoteni kullanmadığım 7. günümdeyim. yüzüm şükreder gibi iyileşiyor hızla. 7 ay boyunca boşu boşuna şeker gibi antibiyotik yuttum, doktorlara verdiğim paraya da yeni yüz alırdım. kalitesiz kozmetik kullanmayın sevgili yazarlar. 7 ayda bir gıdım iyileştiremediğim yüzüm 7 günde eski haline dönüverdi. hatta var ya bu markanın hiçbir şeyini kullanmayın allah belasını versin.