şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ohio state mezunu başarılı akademisyen. adnan menderes üniversitesi için büyük bir şans. tepeden inme sonradan görme rektörlerden değildir. kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanmış ve genç yaşta profesor ünvanını almaya hak kazanmıştır. amerika'da eğitim alması, anadili gibi ingilizce konumasının yanında, türkçe ve ingilizce yaptığı yayınlarla da akademide kendini ıspatlamıştır. akademik kalitesine ek olarak insan ilişkilerinde de oldukça başarılıdır, devletini milletini sevmesi ve adnan menderes üniversitesini daha ilerilere taşımak için özveri ile çalışması bazı kitlelerin canını sıksa da, durmak yok yola devam.
 • an itibariyle kanal 24'te konuk olarak konusan profesor. hatta bir rektor.

  'turkiyedeki ozgurlukler hic bir bati ulkesinde yok' minvalindeki bazi siyasetcilerin agzina sakiz olmus bir cumleyi bu kidemdeki bir insanin soyleyememesi lazim.

  edit: aşağıdaki arkadaşa cevap olarak şu linki sunmak isterim. bahsettiğim programda da bu videodaki mantıkla hareket ederek bu lafı etmiştir. bu entry'de cavit bircan, siyaset yaptığı için eleştirilmektedir. ötesini bilemem.

  bir örnekle durumu daha da açıklayacak olursam; amerikadaki ana akım medyanın özgür olmadığına dair yapılan yorumları haklı görmekteyim. zira amerikan halkının medyaya olan güveni de bu sebeple oldukça düşüktür. fakat, türkiyedeki medyanın durumu konuşulduğunda, 'amerikadaki medya daha beter' demek, bir siyasi partiye mensup birinin söyleyebileceği birşeydir. bir akademisyenin, türkiyede medyanın gelmiş olduğu durumu açık yüreklilikle eleştirebilmesi gerekmektedir. bir siyasi partinin liderine bağlılık bildirircesine o kişinin siyasi laflarını tekrarlaması, bir akademisyenin yapabileceği bir şey değildir.
 • 15 temmuz'da kim ne yaptı 15 temmuz ve sonrası cesur durusu ile, darbecileri ilk andan itibaren kınaması ile ve bir cok üniversitedeki rektör fetö bağlantıları sebebiyle yaptıkları usulsüzlüklerden dolayı göz altına alınırken, cavit hoca'nın meydanlarda demokrasi mücadelesi vermesi takdire şayan. minnet borçluyuz.
 • yerel basın tarafından fetöcü olmakla suçlanan, yine yerel basını da fetöcü olmakla suçlayan rektör.

  selefi eski rektör mustafa birincioğlu da fetöden açığa alınanlar arasındadır ki; birincioğlu döneminde kendisi rektör yardımcılığı da yapmıştır. durum nedir, yaptıkları kraldan daha çok kralcı olmak mıdır, gerçekten fetöcü müdür; yoksa demokrasi aşkıyla giriştiği işlerde, yaptıklarında samimi midir bilmem bilemem zira kendisini de tanımam etmem. kendisinin varlığından da ilk ve tek olarak 2015 yılındaki tıp fak mezuniyet törenindeki konuşmasıyla haberdar olmuşumdur.

  -şimdi yeryüzünün en eski 2 mesleği var.
  + (iç sesim) lan tamam tıp fak mezuniyetindeyiz biri hekimlik. diğeri? lan lann!?!?
  -biri doktorluk, diğeri de gıdacılık...
 • üniversite personelinin kurum aidiyetini artırmaya yönelik elinden ne geliyorsa yapan rektör. son icraati atama yükseltme töreni. uzman kadrosundan araştırma görevlisine yardımcı doçenti doçenti profesörü ayırmaksızın ünvan alan, atama yükselmesi olan her personelini bizzat tebrik etti ve plaket verdi. rektör gibi rektör.
 • adini merhum adnan menderesten alan guzel universitenin guzel rektoru, bir darbe ile canina kiyilan adnan menderesin hatirasi sana emanet
  uluslararasi darbe sempozyumu duzenleyip, sempozyum icin cesitli ulke ve sehirden yuzlerce akademisyeni agirlayan cesur adam...
  yolu acik olsun.
 • adü öğrencilerinden birini tutun çevirin. lisans, y.lisans, doktora öğrencisi farketmez. cavit hocayı sorun. sosyal deney olarak yapın bunu.

  alacağınız cevap samimi bir gülümsemeyle başlayacaktır. bunu başarabilmiş bir akademisyendir. her şartta ve durumda pozitif anlamda alan yaratabilen bir adamdır.

  tanım: siyasallığın zirveye ulaştığı zamanda bile insana ve öğrencisine dokunabilmeyi başarabilmiş bir bürokrat
 • eşini öğretim üyesi olarak atayan rektör olarak bilinirken bugün de karşımıza kendisine bağlı üniversite hastanesinden engelli raporu alıp 4 gün sonra indirimli lüx araba almasıyla karşımıza çıkan adnan menderes üniversitesi rektörü.
 • engellilerin "öpmek için" her yerde aradığı papaz.

  https://www.sozcu.com.tr/…uz-otomobil-aldi-2384362/
 • aldığı lüks araba ile ilgli yaptığı açıklama; burada
  kendisi hastalık raporu ile engellilik raporu arasındaki farkın farkında değil. açıklama sadece hastalığı ile ilgili.
  nice ölümcül kanser hastaları var ama özürlü olmadıkları için böyle bir hakları (vergisi düşük araba) yok.