38 entry daha
  • şah hatayi nidalarıyla yeri göğü inleten üstat. rahmete kavuşmuş. devri daim olsun.
  • "bir gün geri geleceksin, yeniden çalışmaya başlayacağız, biliyorum" demişti.

ben geldim hocam, sen yoksun...
  • hic beklemiyordum, güçlü sesiyle animsayacagiz devri daim olsun.
  • allah gani gani rahmet eylesin, devri daim, ruhu huzurlu olsun. nur içinde yatsın.

çok üzüldüm, kahroldum kaybına.
    yaşayan bir ozan, çok yetenekli bir müzisyen, harika bir müzik araştırmacısıydı.
    iran tarafından kovuşturmaya uğrayan ve türkiye'de tutunmaya çalışan bir ozandı.
    bu şekilde yitmesi çok anlamsız.
    onun yaptığı işi onun kadar yürekten yapan var mıdır bilmiyorum. bu devirde derleme yapan, 16. yüzyıl şiirinin tasavvufi yanını rahatlıkla anlatabilen, müziğini çok iyi icra eden, deyiş besteleyen, gençlere ulaşabilen bir yetenek çok zor bulunur.
    inanamıyorum öldüğüne.

hardasan

gece yarısı editi: uyku tutmadı beni. kahroldum, perişan oldum ölümüne.
  • onu sığmazam ile tanıyıp sevmiştik. "çünkü bize bir vaad verildi, bir gün hak teala ile buluşacağız," diyordu. hakka yürümüş, ışıklar içinde yatsın.
  • devri daim olsun büyük müzisyendi

şah ismail hatayi deyişleri - gözlerime can göründü
  • sanki hiç ölmeyecekmiş gibi gelen insanlardan biriydi. bu kadar erken olmamalıydı.
  • ilk gördüğüm, ilk dinlediğim gün aklımda. dolu dolu bir felsefeyle anlatıyor, bir şeyler söylerken ağzının içine bakıyordum.

muazzamdın cavit murtezaoğlu.
  • bu gece öğrendim, büyük bir sanatçı ve üstad idi. çok üzüldüm.
  • yakalandığı covid 19 nedeniyle yoğun bakıma alındığı hastanede hakk'a yürümüştür.

bir arkadaşımın paylaştığı videolar sayesinde tanımış olmaktan hicap duymuş olsam da, henüz hayattayken dinleme şerefine nail olduğum için de gururluyum.

gözlerimi kapayıp dinlerken öyle bir an gelirdi ki, beden oturuyor ama ruh evrenin en ücra köşelerinde salınmaya başlamış bile sürekli aradıkları'yla...
    o buluşma anlarının tadı tarifle anlatılmaz...

yattığın yer incitmesin seni, devr-in daim olsun...
36 entry daha
hesabın var mı? giriş yap