şükela:  tümü | bugün
  • microsoft türkiye yazılım geliştirme teknolojileri genel müdür yardımcısı.

kendisiyle tanışmadım. o yüzden nasıl biridir bir bilgi sahibi değilim. hakkında da çok fazla bilgi sahibi değilim. kendisini inovasyon haftası etkinlikleri kapsamındaki sunumunda dinleme şansı yakaladım.

sunumunu çok beğendim. sıkılmadan dinledim. özellikle teknolojinin tam göbeğindeki bu adam sunumu öyle bir bağladı ki işte en çok orada kendine hayran bıraktı.

sunumun sonunda oğluyla diyaloğundan bahsetti. bu diyalog esnasında oğlu kendisine arabadaki şarkının kime ait olduğunu soruyor. kendisi de o ana kadar onlarca defa dinlediği ama o an "kime ait olduğunu" bilmediği şarkıya shazam (yine bir teknolojik unsur) ile bakıyorlar. şarkı senem diyici'den "ah bi ateş ver". o an fark ettiği şey. evet teknoloji çok işimize yarıyor, her şeyi yapıyoruz sayesinde ama hiç bir zaman bu şarkıda olduğu gibi o eşsiz duyguyu, sanatın o büyüleyici unsurunu veremeyecek.
    buradan da aslında teknoloji iyi bir şey olsa da ruh çok başka bir şey demeye bağladı.

gerçekten etkileyiciydi.
  • budemu'nun bahsettiği konuşmayı youtube'dan dinledim.

gayet iyi, berrak ve kafası dinç bir konuşmacı idi. tübitak tarafından gönderilmiş akademisyende ne kadar kötü bir blockchain konuşması yapılabiliri izlememin üzerine çok iyi geldi.

egosuz ve paylaşımcı olduğuna dair bir izlenim edindim. ileride bir gün beraber çalışmayı isteyebileceğim bir insan.