şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kiraathane)'nin acikhava version'i..
 • ingilizcesi: open air tea garden
  beyolu sinemasının girsinden alıntı...
  bi de family open air tea garden var o ayrı...
 • tikis tikis, ust uste insan kumeleri manzarasi, ozellikle deniz manzarasi olanlarinda

  bi cogunun kapali bolumleri de olur, tavla, okey, king oynanir orda. oyun malzemelerini disari cikarmazlar yurutulmesin diye

  yazin caydan cok gazoz icilir buralarda
 • moda çay bahçesi, 1980lerin çay bahçesi fenomenin belirgin özelliklerini korumayı başarabilmiş nadide çay bahçelerimizden olup haftasonları pek bir hoş olmaktadır.
 • "biri" ile "bir yer" e gidilmesi gerekmesi, o "biri"nin gidilecek "bir yer"in neresi olduğunu bilmemesi ve mevsimin yaz olması önkoşullarına bağlı olarak kullanılan buluşma mekanı alternatifi.
 • çay bahçeleri,türk aile yapısına uygun geliştirilmiş ve aile için tahsis edilmiş,açıkhavada,seviyeli eğlence mekanıdır.çay bahçeleri böyle ortaya çıkmış olsa da,bir takım hödüğün buraya yalnız gelip ortamı mahvettiğini gören çaybahçesi yetkilileri,çareyi kapıya aileye mahsustur yazmakta bulmuşlardır.fakat bu düşündürücüdür.yani 2 erkek kardeş orada oturamayacak mıdır.ya da 2 kuzen.ya da aile oluşturmaya çalışan 2 nikahsız arkadaşımız.ya da bu aile kurumu nasıl denetlenmektedir.bunlar hep kafamızdaki soru işaretleridir.bunu yanında,bu bahçelerde genellikle bir tane xl çınar bulunur ve bütün bağ bahçe bundan ibarettir.geri kalan bütün iş çayındır.herkes orda oturur,çay içer,orta yaş insanının vazgeçemediği yerdir orası.bütün dedikodular orda döner.kutu kola satılmaz,yalnız şişe kola mevcuttur,ki o şişeden içen 8000. insan olursunuz.maximum 2 saat dayanılabilir.daha sonra heryeri uf ah sesleri sarar.ama biri sizi orda ısrarla tutmaya çalışıyorsa dayanın,az sonra çıkacak olan tavernacı arkadaş onu mekandan uzaklaşmaya zorlayacaktır zaten.bu nedenle oraya erken saatte gitmeyin,zira tavernacılar hava kararınca ortaya çıkıp avlanıyolar vampir misali.bütün kanınızı emiyolar böyle öldürüyolar.çay bahçelerini pek sevmiyoruz özetle.
 • garsonların ortalama 27000 saatte bir çay getirdikleri mekan.yaz akşamları dolup taşmaları meşhurdur.(bkz: moda cay bahçesi)
 • "bure cay bahcesini yapacam, bizim gencler gelsinler otursunlar, herkes kafasini dinlesinler, daha cevremiz temiz olur, daha guzel olur.. agac kokusu... cicek kokusu..."

  (bkz: ahmet abi)
 • yerleri silme aycekirdegi kabuklarıyla dolu olur cay bahcelerinin. cay icmekten sikilininca ada cayi icilir. cocuklar uyuya kalir, babalarinin kucaklarinda eve dönerler.
 • cay bahcesi ve ankara deyince herkesin aklına genclik parkı gelir. yan yana cay bahceleri havuzun kenarındadır. ama kenardaki masalar hep dolu olur. anneniz ev hanımıysa mutlak tedarikli gelinmistir. zeytinyaglı dolmaydı,kekti, borekti. cay alınır semaverde. meyve suyu alınır cocuklara, kolaya alısmasınlar. cam sisede gelir meyve suyu. kahverengi cam sisede. icinde kagıt bir pipet olur. icerken bi yandan ısırılır, cignenir. sisenin sonuna dogru pipetin sisenin icine kactıgı olur bazen. bir yandan muzik calar, havuzda birileri kayıkla gezmektedir. baba biz de gezelim mi kayıkla?