şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: arkadaşlar, bana ilginç gelip beni gülümseten bir durumu fotoğraflayıp sizinle paylaştım sadece. konuyu eğip büküp putlaştırmaya, allah diyen aslana falan bağlayanlar neyin kafasındalar bilmiyorum. bazıları özele gelip hakaret bile etmiş ki gerçekten sizleri gördükçe ümidim azalıyor bu ülke adına. çay bardağının altına çay dökülmesinden oluşan bir silüeti atatürk'e benzettim ve mutlu oldum hepsi bu. bu silüeti ilahi bir mesaja da çevirmedim, doğaüstü bir olaya da.

az önce teneffüste çay içerken bardağımın altında oluşan dünyanın en karizmatik silüeti...
    gülümsetmiş , mutlu etmiş , silüet gidene kadar da bardağa dokunulmamıştır ...

saygı ve özlemle büyük "adam"

https://eksiup.com/p/io273645rqfi

gittikten sonra hali ; https://eksiup.com/p/og273647y3um

edit: arkadaşım ben benzettim ve gülümsetti beni. hiçbir ulvi ya da ilahi bir anlam da yüklemedim, öyle görmek istediğim için de olmuş olabilir. geldim paylaştım hepsi bu... illa bişeyler yazmak zorunda değilsiniz gençler, boş geçin gitsin.
  • biraz zorlama, biraz da hayal gücü aracılığıyla fark edilebilen silüet.

son derece atatürkçü bir insanım, ancak atatürk'ü bulutlarda, dağlara düşen gölgelerde görmeye çalışmak bir atatürkçü'ye yakışmayan dogmatik hareketler. kendisinin dogmalara karşı tavrı oldukça netti; "eğer bir gün sözlerim bilimle çelişirse bilimi seçin." diyen bir liderdi. sevenleri bu sözünü dikkate almalı.

edit: birçok yazardan atatürk'ün böyle bir sözü olmadığına dair uyarı geldi. elon musk bu sözü içeren bir tweet attığından beri benim aklımda kalmış, ama teyit edilmediğini bilmiyordum. neyse yine de bilime önem veren bir lider olduğu çok açık. teyit edilmiş bir sözünü yazayım ben de; "dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. ilim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır."
  • daha çok ismet inönü silüeti olmuş. bir daha bak istersen.
  • allah diyen kedi videoları paylaşan yobazın zıt versiyonu.
  • süleyman soylu'ya benzettim ben.
  • şuraya tıkladıktan sonra tekrar kontrol etmeniz gereken silüettir.
  • (bkz: sinan engin)

peştaş pu sen şampuon ya hoüppğpuu ğoğğoğğooooooooo (beyaz futbol )

ya da (bkz: cem yılmaz)
  • suphanallah. ibretlik paylaşım karşim...