şükela:  tümü | bugün
 • kahvaltının baş düşmanıdır. sabah erkenden kalkmış, pencereyi açıp, serin havadan derin bir nefes almış, daha hiç okunmadığı belli olan gazetenizi masanın üzerinden alıp, ilk sayfayı gözden geçirirken, hayat ne güzel diye düşünürsünüz.

  bacak bacak üstüne atıp, dumanı tütmekte olan çayınızdan bir yudum alırsınız. önce burnunuz yanar. koku keskin ve boğucudur. kokuya sebebiyet veren partikülleri çayla birlikte yuttuğunuzu düşünür kusar gibi olursunuz.

  mutluluğunuzu bozmamak için direnip, bardağın farklı bölümlerinden yudum alarak durumu idare etmeye çalışırsınız. nafile. öyle bir sinmiştir ki koku. her yudumda daha fazlası gelir burnunuza. sızım sızım sızlatır... başka çare kalmamıştır... artık bulaşıkları kim yıkamışsa ona girişme zamanıdır.
 • annemin ozonu çamaşırdan çok bulaşıkta kullanmasının nedenidir bu koku.
 • al sana bir tane daha feridun düzağaç albümü adı işte.
 • bir zaman önce birilerinin o çay bardağını yumurtalı bulaşıklarla birlikte yıkadığının göstergesidir bu koku. hatta illa elde değil de yumurtalı bulaşıkları bulaşık makinesine koymakla da oluşur. makinenin kapağı açıldığında yumurta bombası patlamış gibi bir koku gelir ki dayanılmaz iğrençliktedir. proteinin gücü sıcak suyla birleştiğinde calgon malgon tanımaz valla. yumurtalı bulaşıklar makineye koymadan mümkünse soğuk suyla elde ayrı yıkanmalı, durulama kısmından kaçmak istendiğinde ise en azından elde deterjanlanıp o şekilde konulmalıdır makineye.
  bu koku burna değdimi insanda ne iştah kalır, ne yumurta sevgisi kalır, içi kalkar, masadan da kalkar.-ım.
 • büyük bardakla içilmiş ise bu çay ve yarısında kalmışsa, ardından gelen yemek üstü sigara keyfininde anlamını kaçırır aniden, belki bardağı yenilemek birnevi çözüm olacaktır fakat pc başından kalkmaya üşenen ve kahvaltıyı dahi bilgisayarın başında yapan bünyeler için böyle bir durum söz konusu olmayacaktır nitekim. sigarada adı geçen 4000 zehirden daha etkili bir zehirdir belki bu, ama olsun, bir yerden sonra alışıyor insan zaten. hiç değilse bira bardağındaki yumurta kokusundan iyidir...
 • rafadan yumurta hayranlarını etkilemeyen koku.

  ama asıl koku su bardağına siner. yumurta orada direkt tabaka oluşturur. çay bardağı sıcak olduğu için yumurta kalıntısından arınır. bir de çayın kendi kokusu yumurtayı bastırır.

  yumurta da çay da var olsun!