şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle tanım ; insan haklarını faşist bir ayrımla kıçından anlayan adamların tesettürü kendi saçma önermelerine göre savunmaya çalıştıkları videodur.

her tecavüz haberinden sonra koşa koşa ama'larıyla gelip tecavüzü aklamaya çalışanlarla aynı zihniyeti taşıyor bunlar. zaten bu elemanların ilk saçmalığı da değilmiş. şimdi sözlükte okuyunca öğrendim. bu kadar fıtrat,muhtaçlık ve zayıflık kelimelerinin geçtiği videoyu izlemek istemeyenler için de kısaca özetledim.

"çirkin kıskanç ve yaşlı kadınlar tesettüre girmeli. böylece toplum baskısından kurtulabilirler. güzel kadınlar da tesettüre girmeli. böylece toplum baskısından kurtulabilirler. girmedikleri sürece biz siki kontrol edilemeyenler olarak size bakıp rahatsızlık vericez. çünkü biliyosunuz insan böyle durumlarda çok çekiniyo. ahahhhaahha bu arada tesettür özgürlüktür."

tesettür elbette özgür irade sonucu karar verilecek bir şeydir. lakin böyle eril düşüncelerle savunamazsınız bu fikri. kadınları her iki cümlenizde muhtaç ve zayıf yaftalarıyla küçülterek de savunamazsınız.

ilgili video;https://www.youtube.com/watch?v=ix73qavwpfa

edit;imla
  • sayesinde kadınlara bakmadığımızda , kadınların " amaaan, kimse bana bakmıyor , gidip tesettüre gireyim bari " dediğini öğrendiğim video. ya bazen düşünüyorum, ülke için hayal kuruyoruz, dayak yiyoruz , gazlanıyoruz falan ya. hakkaten gerek yok lan.
  • ya baştan aşağı saçmalık, zırvalık hakikaten, hasiktir diyorum
  • videoyu izleyecektim, açıklamalarında risale-i nur'u görünce kapattım.

kapanma hakkı özgürlüktür evet, ama kapanmak eyleminin sonucu ve amacı özgürlük değildir, özgürlüğün kısıtlanmasıdır. gidin bunu bir düşünün gelin...
  • kadın tanımı şöyle olan video: "yapıları gereği zayıf ve nazik oluşlarının yanısıra, kendisini himaye altına alıp, çok sayıda evlatlarına bakacak bir eşe muhtaç olmaları..."

kadını insan yerine koymadan, örümcek beynindeki tanımla 'özgürlük' ahkamı kesen sapık zihniyetin dışa vurumu
  • midemi bulandıran video. zihniyetinizin.

özet: fazla çayın zararlarını anlatan video.
  • izleyip ibret alınması gereken video. bir fikri bir insan ne kadar saçma argümanlar ile savunabilir ve buna kendini nasıl inandırabilirin örneği. üç beş türbanlı kadına izletin türbanı çıkartır başından.
  • ah bu dayatmalar yok mu, kendi doğru bildiğinden yürüyüp senin gibi olmayan, senin algıladığın gibi algılamayanlara karşı giriştiğin bu dayatma tavrı...
    sorsan; müslümanın görevi müslümana tebliğdir der, kur'an'ı aktarmaktır der; hadisten yola çıkarak bir de sanki emirler kitapta açıkça belirtilmemiş gibi kendi üstüne vazifeymiş gibi farz diye de noktayı koyar. ulan hadi bi' ateistin/agnostikin söylediklerin üzerinden seni tiye almasına müdahil olmam da; ben senin gibi yaşamak zorunda mıyım dinimi? kimsiniz olm siz, bu über misyonu kimden yüklendiniz ki kalkıp millete akıl veriyorsunuz? ben senin müslümanlık algına müdahil olmuyorum, sen de benim algıma müdahil olmamayı istesen de istemesen de öğreneceksin!

bu dangozların yüzyıllardır süregelen yaşam biçimine ilişkin kalıplaşmış, dönemin şartlarına uyum sağlama yetisinden alakasız bi' şekilde yoksun kalarak nesilden nesile taşıdıkları algı yüzünden islamiyet yanlış algılanıyor. işin kötü tarafı bunların zihniyetiyle islamiyeti algılayanların oranı o kadar yüksek ki, "ikra!" dan yola çıkarak kuran'ı kalpten anlamaya çalışarak yolunu çizenlerin inanışı gerçek değilmiş de revizyona uğramış gibi algılanıyor. hadisleriniz de, şıhlarınızda, hocalarınız da sizin olsun. her ne kadar inandığımız rab birdirse de varın inandığınız islamiyeti yaşayın, biz de doğru bildiğimiz yolda gidelim, doğrusu budur, net.