şükela:  tümü | bugün
  • reddedilmesi güç gerçek.

4 yıldır çay içmiyorum, zaten ileri düzey aydın bir insanım. ayni zamanda gördüğüm tüm aydınlar çay içmeyen insanlardı. çay seven insanlar biraz şey gibi yani nasıl desem hafif kıro. bir kere aydınlar zaten kırolarin yaptığını yapmaz, yapsa aydin olamaz. aydınlar farkliliklariyla aydınlar, öyle düşünce falan gec bunları.
  • ülkenin en sevilen içeceğinin sevenlerini karşıya almak, tam alkol kafası.

yanlış önerme.
  • bi de içine bisküvi oh mis.. çay içenin krolugu mu olur. önüme gelirse içerim. yoksa uğraşmam çay koy doldur demliği ayrı suyu ayrı dök çok zahmetli bi defa.
  • günlük 1 demlik çay içiyorum, belki de daha fazla . ben şimdi kıronun önde gideni mi oluyorum. sen çay içmiyorsun diye çay içenler kıro mu oluyor.
  • ne içelim o dandik kutulardaki saçma sapan portakal suyunu mu?
  • başlık açanın imkan sahibi olursa buckingham sarayında, kraliyet ailesine de kurması gereken cümle.
  • tarih sahnesinde toplumun aydın olarak addettiği hiçbir birey bu denli yüzeysel ve aptalca tespitlerde bulunmamıştır ve şu unutulmamalıdır, aydın dediğimiz, öncü gördüğümüz bu kişilikler etrafını her çağda her daim aydınlatmış, gördüğü sorunları ve bu sorunların kendilerince çözümünü çirkin ve yıkıcı değil elit ve yapıcı bir dille açıklamışlardır.

aydın birey, aydın addedilen bir birey hiçbir zaman hiçbir dönemde toplumu ve toplumun oldukça basit ve yozlaşmış dahi olsa kültürünü aşağılamamıştır, aşağılamaz, aşağılayan kişi ise kesinlikle aydın değildir olsa olsa salt soytarıdır. aydın eleştirir ama aydın kutuplaştırmaz, başlık sahibinin entrysi incelendiğinde son derece leş ve basit bir üslup görmekteyiz!

sözlükte her gün rutin olarak yapılan (bkz: deli saçması) binlerce tespitten sadece biri... başlığı açan kişinin troll olmama olasılığı yok görüldüğü üzere, hayır başlık sahibi birde kendisine aydın diyerek bu kavramı kendi aptal ve küçük penceresinden resmen ağır biçimde yozlaştırmış.

"ben aydınım" ben şuyum, buyum diyen ve kasılan bir insanımsının gözümde ettiği değer ancak bir kış günü yağmurlu bir günde sokakta yürürken yanlışlıkla bastığım ve ayakkabılarımı kirleten çamur kadardır, daha fazlası değil!

(bkz: engelle geç)
  • (bkz: patrick jane) hiç de öyle kıro mıro değildi.* ayrıca çay güzel bir şey amk. harareti alır. hararet yapar. samimidir.