şükela:  tümü | bugün
  • albert camus'un ''kendimi mi öldürsem, yoksa bir fincan kahve mi içsem?'' sözünü duyduktan sonra biri birinden duymuş mu diye düşündüren söz.
    edit: ilk entry silinmiş. başlık anton çehov'a ait bir söz imiş.
  • öncelikle çayı demlemeli, asma işine bundan sonra karar verilebilir.
  • tamamı ‘ne kadar harika bir gün. çay mı demlesem kendimi mi assam karar veremiyorum.’ olan çehov sözü.
  • çehov'un zamanın ötesinde bir şakacı olduğunun kanıtı!

1800'lü yılların sonlarına doğru yaşayıp da böyle makaracı olmak!

müthiş...
  • sallama çay demlenerek ikide iki yapılabilir.

reklam: powered by erdal bakkal.
  • benim için ifade ettiği anlamı anlatsam da kimsenin inanmayacağı çehov sözü
  • var böyle bir şey. uyusam mı uyumadan evvel kafama mı sıksam. yada uçurumdan bakarken burdan atlasam mı.
  • “bunu ben de düşünmüştüm” hissini yaratan ve aynı zamanda da çehov’a ait olduğunu öğrenmemle cehaletimi suratıma vurmuş söz. yalnız baya iyiymiş ve o kadar da yalnız değilmişiz.
  • dünyanın en balon 3-5 sözünden biri.
  • aslında ölümün çay demlemek kadar doğal olduğunu anlatan, çalkantılı bir ruh halinin kağıda döktükleridir.

ve ne gariptir ki, bazılarımıza çay demlemek kadar kolay gelir intihar, kendi kaderini tanrının onayına ihtiyaç hissetmeden çizebilme başkaldırısı yani.

ben intiharı değil ama intihar etmeye karar vermeyi kafamda çok kurdum. karar verme aşamasında kararsız kaldığım için bu satırları size yazabiliyorum.

konuya dönersek intihara meyilli rus yazarlar bir çok kişinin kafasına rahatsız edici şeyler sokmaya bu yüzyılda da devam ediyorlar, ölümleri üzerinden bir kaç yüzyıl geçse de.