şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadıköy dr. esat ışık caddesi'nde denk geldiğimiz, yeni açılmış kafe.

  hopalı bir abi tarafından işletilmekte, mutfağından çok lezzetli mıhlama çıkmaktadır.
 • "kadıköy civarında iseniz, muhlama ve menemen için uğramanızı öneririm. bir kere yolunuz buraya düşerse, emin olunuz oğuz bey ve necla hanım’la sohbet için de olsa bir daha uğrayacaksınız…"
  çay tarlası
 • muhlaması ve menemen i nefis olan minik karadeniz lokantası. üstüne oğuz bey'in demlediği güzel çaydan içmeyi ihmal etmeyin
 • kadıköy'ün vazgeçilmezlerinden biri olmaya aday, koloti peynirli menemen ve muhlamasıyla aşmış mekan.
 • yoğun saatlerde servisiyle dumura uğratan mekan

  muhlamanın yanında kahvaltı tabağı ya da ne bileyim en azından domates-salatalık tarzı birşeyler istediğinizde "çok yoğunuz, maalesef" diyorlar. yahu kardeşim masa sayın belli, zaten küçücük mekansın, ona göre yapsana organizasyonunu. ya da baştan adam gibi söyle, "burası muhlama ve menemen mekanıdır başka çeşit kahvaltılık vermiyoruz" de.
 • koloti peyniri ve vakfıkebir tereyağıyla hazırlanan..
  ve de mayalı hamur tadını aldığınız vakfıkebir ekmeğiyle sunulan..
  ve tabi ki yapıldığı tavada yenen menemeni..
  istanbul'daki gelmiş geçmiş en iyi menemendir..

  kalan ömrümde 3 yiyecek hakkı verseler, biri kesin budur..
 • çay güzel, ekmek ve menemen çok çok güzel. servis sorununu çözüp kahvaltı tabağı da vermeye başlayarak artıları topluyorlar. yalnız pek ucuz bir yer olmadığını belirtmek gerek.
 • kadıköy'deki kuymak yenebilecek en uygun mekandır.

  ama bu kazım koyuncu'nun amcasının üretimi fordist bir banda baglamadığı kalmış, yeni o eski halinden eser yok şimdi, lezzetinden de mütevazılığından da.

  müşteri önünde çalışanların kavga etmesi, yüksek fiyatlar ve özensiz sunumlar...
 • özensiz, havasız ve (dışarısı dahil) çok dar bir mekan. menemenine diyecek sözüm yok gerçekten güzel ancak verilen hizmete, doğru dürüst bir yatırım yapılmamış gibi gözüken mekana, aşırı yavaş servise, özensiz sunuma ve döküntü ambiyansa göre bence gereksiz derecede pahalı. aynı çevrede çok daha temiz, şık ve servisi hızlı mekanlar var; en azından lezzet olarak eşdeğer sayılmasa da ödeyeceğiniz hesap aynı. yine de çok merak edenler için bu kadar övülen menemen mıhlamayı bir kez denemeden pas geçmeyin derim.
 • moda'da bulunan, "şimdiye dek yaptığımız en güzel kahvaltıydı." dedirten minik sevimli kafe. yediğinz her şey karadeniz'den geliyormuş, zaten yerken de onu hissediyorsunuz. kahvaltı tabağına ayrıca bayıldık. oğuz koyuncu işinin başında, dünya tatlısı bir insan. çalışanları çok çok samimiler. çevresiyle, bu sabah kahvaltıya gelenleriyle, çalışanlarıyla adeta şirinler köyünü yaşadık.

  ha bir de kedisi var ki, evlere şenlik. o da gargamel'in kedisiydi herhalde.*