şükela:  tümü | bugün
  • güzellik, zarafet, bilgi, zeka gibi üstün özellikleriyle tüm dünyayı kendine hayran bırakan kezbanlarımızın sosyal medyadaki yeni bombası.

ne zaman bu sözle karşılaşsam duygum sinemde kalıyor boğulacak gibi oluyorum.

(bkz: yarak var yer misin)
  • çay var içmedim
    yol var gitmedim
    verdinde mi sevmedim* ?

diye yurdum gençliğince cevaplanan dizelerdir
  • aşık veysel' in deniyor, kanıt diyorsun sana facebook linki ya da bir forum sayfasının linkini veriyorlar. bir şiir için kanıt istendiğinde ya o şiirin yazılı olduğu kitabı, bir kitaba girmemişse şiirin anısını, kim tarafından aktarıldığını filan söylersin. hadi hiçbiri olmuyorsa şairin tarzıyla şiiri kıyaslar ve şu şu sebeplerden ötürü bu şaire aittir dersin. facebook sayfası kanıt olarak verilir mi lan!
  • kime ait olursa olsun sadece tiksindirici bulduğum ifade.
    tiksindirici.
  • lan olm angut musunuz lan, ne asik veysel'i? hee amk "cay var icersen!" demis veysel. bu mal ergenlerin, aksama kadar ders asıp "simit dunyasi"'nda çay icmekten akılları durmuş.

"ben var seversen"... "ben var" nedir amk? "ben var seni sevmek, ama sen ister gitmek; o halde sen siktir olmak" neden? cunku 'yol var gidersen!'
  • meursault samsa'nın sözlerine kelimesi kelimesine katılıyorum:

"aşık veysel' in deniyor, kanıt diyorsun sana facebook linki ya da bir forum sayfasının linkini veriyorlar. bir şiir için kanıt istendiğinde ya o şiirin yazılı olduğu kitabı, bir kitaba girmemişse şiirin anısını, kim tarafından aktarıldığını filan söylersin. hadi hiçbiri olmuyorsa şairin tarzıyla şiiri kıyaslar ve şu şu sebeplerden ötürü bu şaire aittir dersin. facebook sayfası kanıt olarak verilir mi lan!"

elle tutulur, bilimsel/düşünsel bir kaynak gösteremediği halde bu sözleri veysel şatıroğlu'na ithaf eden eksiksiz her birey gözümde beyinsizdir, aşağılıktır.

bu lafın altına ilk defa şatıroğlu'nun adını yazıp piyasaya süren şerefsize özellikle lanet olsun.