şükela:  tümü | bugün
  • neden diye sormak istediğim insan gruplarından sadece bir tanesidir.

(bkz: neden?)
  • sen her yemeğe sırf diğer yemeklere koyuyorsun diye salça koyuyor musun amk. sırf bir sıcak içeceğe şeker atıyorum diye bütün sıcak içeceklere şeker atmak zorunda mıyım yani. bu nasıl bir mantık yarabbii.
  • ben bu kişi olmaktayım. şekerle alakalı bir durum değil bu, çayın şekerli daha güzel olduğunu kahvenin ise sade olarak daha güzel olduğunu düşünüyorum. çayı şekerli içince tüm içecekleri şekersiz içmemiz mi gerekiyordu?
  • açılın benim bu. şahsen çayı şekersiz sevmiyorum zira öyle güzel bir tadı olduğunu düşünmüyorum, ancak kahve tek başına lezzetli bir içecek. ne süt ne şeker katarım, türk kahvesi içiyorsam normalde konulan kahve miktarının bir buçuk iki katı kahve koyarım hazırlanırken.
  • ikisini de sevmem pek ama bence çay gereğinden fazla abartılmış bir içecek ,kahve ise çeşitlendirilebildiği için bana göre daha makul.bu iki içeceği nadiren tüketirim şahsen.çaya şeker attığım zaman şekerli sıcak su içiyorum hissi alırım.ikisini şekersiz içmek övünülecek ya da yerilecek birşey değil.ben içersem şekersiz içiyorum ama şekersiz içip "yaa ben şekersiz içiyorum" diyen ve tribe giren ve bununla övünen çok kişiye rastladım.
  • çay adlı içecek benim nazarımda, içine başka bir şey katılıp füzyona uğratılarak tadının değiştirilmesi gereken, picasso'nun çarpık geometrisini hatırlatan bir içecek.

kahve ise, bu dünyaya katlanmak için mecburiyetlerimden biri olduğu kadar, envai çeşidiyle,insanda keşfetme arzusu uyandıran keyif verici madde.

bu sebeple, çay içmek durumunda isem, tadını örtmek için şeker kullanırım, kahveye ise canım isterse şeker atarım, oldu mu şekerim.