• hay senin vizyonuna:) çaycı değil baristayım dersin. alırsın bir cim bali makinesi, espresso, ristretto,espresso macchiatto, cappucinao, latte ,americano, caffe mocha vs yapıyorum aslında ama kültürümüzde çayın ayrı bir yeri olduğu için çay da satıyorum dersin. ordan da bir kaç egzotik çay ismi sıralarsın snow band, gong mei,song yang vs çaylarım da var ama en çok tutan kaçak çay* dersin. işler çok yoğun talep çok fazla, beşiktaş'a da şube açmayı düşünüyorum dersin. markalaşma yoluna gidersin.her şeyi de biz mi söyleyelim?*

ben havaya girdim bile. kesinlikle çaycılık. zaten ne varsa bu kafada var.*

merhaba ben mert baristayım;)
  • eğitimi hafife alan ahmak bir milli eğitimin eseri yanında özgüveni çökertilip
    toplumun böğrüne böğrüne sıçmaya andiçmeye mecbur evlatlarıdır.
  • o çay ocağını mert'e hayır amaçlı tahsis etmediklerine göre, ve hikaye türkiye'de geçtiğine göre, çaycı mert borç içinde yüzmektedir ve stresten kafayı yemesine ramak kalmıştır. çünkü ayda 7000+ lira net gelir getiren o çay ocağının ihalesini kazanabilmek için bunun bilmem kaç katı kredi çekmiştir. ayrıca ihale mafyasından dayak yemiş, mafyaya, belediyeye, ve bilimum başka kişi ve kurumlara "ödeme, harç bedeli..vs" adı altında rüşvet vermek zorunda kalmıştır. seneye bu kadar para kazanabileceği de garanti değildir, çünkü bir bakmışsın hooop yeni ihale açmışlar, yandaş abdurrahman'a vermişler senin çay ocağını. ya, işte böyle sevgili çaycı mert. burası türkiye, büyük düşünmelisin, zikerler yoksa.
  • muhendis olmadigi icin sanirim akillara gelmemis, bilim adamligi mi caycilik mi konusunda net fikirli girisimcilerimiz var. darisi wannabe caycilarimizin basina*

(bkz: veysel berk)
  • bu da bir şey mi? eşcinsel olduktan (tabii ki aslında alakası olmayan bir şey ama yine de göze çarpıyor), artistik yapıp onları videoya kaydedip sosyal medyaya koyup fenomen(!) olduktan ve ardından beach clublarda dj'lik(!) yapmaya başladıktan sonra 7000tl'ye çaycı olmak hiçbir şey, çünkü ayda yaklaşık 200.000 tl kazanacağın bir işin olacak. her neyse. ben olsam 7000tl'ye çaycı olurdum çünkü mühendis değilim.
  • itiraf ediyorum. çocukken bu olaydan haberdardım ve okulu bırakıp çaycı bile olmayı düşünmüşümdür. yazar haklı aynı hayatı bende yaşıyorum.
  • eğitimini aldığın mesleği yapmak zorunda değilsin
  • çaycı kardeş tabiki
  • eğer 10 yıl içinde bana head manager of the tea distribution department teklifi geliceğinin sözünü verirlerse seve seve yapacağım meslektir. tabi önce yamuk ingilizcemi düzeltmem lazım.
  • çaycı olurum lan, hem pratiğimde var çocuklar duymasından.evde azmı bağırdık çaylaaaaarrr diye ?
hesabın var mı? giriş yap