şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çaycı insan değil çünkü bir çaydanlık. ben dışında burda yazan herkes sanki aristokrasi'den fırlarmış herkes soylu,bi biz çaydanlık kaldık.
 • eğer çaycı bile netflix izliyorsa bu netflixi kötü yapmaz, izleyenleri lümpenlikle suçlamaya vesile değildir ancak ; aşağıda anlatacağım olay nedeni ile insanların dikkat etmesi gereken bir unsuru gösterecek durum olmaktadır.

  ünlü bir abdlinin babası (ben trump diye hatırlıyorum ancak yanlışım olabilir) 1929 yılında ayakkabısını wall streetin orada boyatırken gazete okuyormuş. ayakkabı boyacısı hisse senetlerinin ne durumda olduğunu ve kendisininde olduğunu söylediği gün, adam elindeki bütün hisse senetlerini satıyor. sonraları söylediği şey ise eğer bir ayakkabı boyacısı bile hisse senetleri ile oynuyorsa bu durumda borsa kötü yola düşmüştür diye düşünerek.
  şimdi diyeceğim eğer çaycı da tv kanallarındaki türk dizilerini bırakmış ve misal dark, misal stranger things, misal pose izlemeye başlamışsa dizi sektörü boku yemiş okeye dönmeye başlamış demektir.

  netflix insanların beyninde bir şimşek çakmasını sağlamışsa olan bizim dizi sektörünün senaristlerine olacaktır ya da yapımcılarına.
 • işyerlerinde ofiste:
  - “ben kocaaağmla netflixte dizisi izliyorum peaky blinders ve dogs of berlin ile müptelası olduuuğk 3.sezona geldiiiğ”diye hava atan uyuz insanlardan gına geldi ben de izliyorum da bu türkiye’de herkes ucuz lümpenlik peşinde:) netflixte yabancı diziler artık beyaz plazadaki beyaz yakalıların değil bakkal hasan amca var bizim aşağıda bildiğin yoğurt alıyorum geçen cepten netflix dizisi izliyor.

  aynı insan spotify’da müzik dinlemeyi de elitlik ve statü görür:)

  artık çaycısından ev hanımına, gün kadınlarından, kasiyerine, güvenlik görevlisinden, asgari ücretli çalışana herkes netflix izliyor.

  not: netflix izleyen manav*
 • türk dizisi izleyip ot gibi olacağına netflix izleyip en azından nöronlarının korunmasıyla sonuçlanacak olay.

  hbo dizisi izlese farklı yazardım o ayrı.
 • amacı belirli bir hizmet sunmak para kazanmak olan ticari bir şirket kendini bu kadar kasmazken netflix yok çaycının yok plaza beyaz yakalısının diye düşünmek neden?