• eğer çaycı bile netflix izliyorsa bu netflixi kötü yapmaz, izleyenleri lümpenlikle suçlamaya vesile değildir ancak ; aşağıda anlatacağım olay nedeni ile insanların dikkat etmesi gereken bir unsuru gösterecek durum olmaktadır.

ünlü bir abdlinin babası (ben trump diye hatırlıyorum ancak yanlışım olabilir) 1929 yılında ayakkabısını wall streetin orada boyatırken gazete okuyormuş. ayakkabı boyacısı hisse senetlerinin ne durumda olduğunu ve kendisininde olduğunu söylediği gün, adam elindeki bütün hisse senetlerini satıyor. sonraları söylediği şey ise eğer bir ayakkabı boyacısı bile hisse senetleri ile oynuyorsa bu durumda borsa kötü yola düşmüştür diye düşünerek.
    şimdi diyeceğim eğer çaycı da tv kanallarındaki türk dizilerini bırakmış ve misal dark, misal stranger things, misal pose izlemeye başlamışsa dizi sektörü boku yemiş okeye dönmeye başlamış demektir.

netflix insanların beyninde bir şimşek çakmasını sağlamışsa olan bizim dizi sektörünün senaristlerine olacaktır ya da yapımcılarına.
  • türk dizisi izleyip ot gibi olacağına netflix izleyip en azından nöronlarının korunmasıyla sonuçlanacak olay.

hbo dizisi izlese farklı yazardım o ayrı.
  • bile derken ? ne bu kucumseme ? ne bu böbürlenme ? netflix izliyosun diye kendini bi bok mu sanmistin küçüğüm ?
  • amacı belirli bir hizmet sunmak para kazanmak olan ticari bir şirket kendini bu kadar kasmazken netflix yok çaycının yok plaza beyaz yakalısının diye düşünmek neden?
  • çaycı insan değil çünkü bir çaydanlık. ben dışında burda yazan herkes sanki aristokrasi'den fırlarmış herkes soylu,bi biz çaydanlık kaldık.
  • netflix dizisi izlemeyi bir klas olarak belirleyip bununla pirim kasanları üzmüştür. netflix izledin diye sofistike bir insan olmuyorsun zaten kardeşim. oradaki yapımlar da aşırı kalite değil zaten. yine oturuyorsun aptal gibi hayatının en kıymetli kaynağı olan zamanı boş işlere harcıyorsun. bunun yerine kitap oku üretken bir hobi bul. bir araştırma yap bu dünyaya bir şey bırak ne var ne yok tüketip ölüp gitmek yerine.
  • sözlük yazarımısınız? ingiliz kraliyet ailesinin üyesi mi ? bu ne ego amk.
  • iyice ayağa düşmüş
  • iyice ayağa düşmüş herkeste olmasın
hesabın var mı? giriş yap