şükela:  tümü | bugün
  • sonuna kadar destekleyeceğim eylem. şekersiz çay mı olurmuş be, mundar ediyorlar nimeti...
  • cayi zehirli icmektir. bir cok kisinin kucuklugunden beri bulundugu ortam geregi farkinda olmadan alistigi durumdur. seker, yediginiz yemekten -kirmizi etten- edindiginiz kolesterolu oksitler. yani zararli olan kolesterol degil, kolesterol vucutta kullanilirken yanina eklenen sekerin kolesterolu oksitlemesidir. ortaya oksi-kolesterol cikar. bu sadece caydaki seker degil, kepeksiz ekmekteki ve meyvedeki sekerdir de. sekerin yemek yendikten 2 saat sonra alinmasi pek sorun teskil etmez. damarlari daraltmaz, damar sertligi yapmaz. besin alindikten hemen sonra alinan seker bunyenin icine eder. seker=zehir dir.
  • zaten ayda 1-2 bardak çay içtiğimden, gerçekten keyfini çıkarmak için yaptığım, hatta çayı neredeyse şerbet haline getirerek suyunu çıkardığım eylem.
  • fazla şekerli içildiği taktirde çayın tadını rezil eder.ideal olanı bence küçük çay bardağı için 1,çay fincanı için 2dir.hem hafif şeker tadı var hem çayın o güzel acılığı.biraz ağzının tadını biliceksin.
  • zorunlu şekilde çok koyu,çok acı ya da çay bahçelerinin karbonatlı çayına maruz kalındığında tarafımdan yapılan eylem. eğer maksat ısınmak değilse, türk kahvesinden şaşmamak lazım çay konusunda gözün tutmadığı yerlerde.
  • her gün binlerce insanın yaptığı olay.
    millet çaya şeker atmıyorum huhhuu çok kuul oldum ben yaa modunda ,orada burada tanım kasarken, yada çok denedim şekersiz içmeyi yapamıyorum diye ağıt yakarken, bizler yani çayına şeker atıp içenler olarak çok da fifi diyoruz şekersiz çay içenlere.
  • garipsenmesi gereken mide bulandırıcı faaliyet.
  • garipsenmemesi gereken mide bulandırıcı faaliyet.
  • içilen sıvının, çay değil şekerli su olma durumudur.
    zira çay şekersiz içilir.

(bkz: çayı şekersiz içmek)
  • garipseyenler ile garipsemeyenlerin baş göz edilmesi ile toplumsal huzura kavuşacağımıza inandığım eylem.