şükela:  tümü | bugün
  • şu hayatta cevabını en çok merak ettiğim şeylerden biri de bu. diğeri de kitapların önsözünün birileri tarafından okunup okunmadığı. ben, kitabın sahibinin de, editörün de, yayıncının da okumadığını düşünüyorum.

peki neden övgü bekliyor çayı şekersiz içenler. ne yapmamızı istiyorlar. madalya mı takalım, ayağa kalkıp alkışlayalım mı, torpil mi patlatalım, kızkaçıran mı yakalım, çatapat mı gömelim ne yapalım istiyorlar. böyle bir vakur duruşlar, poz kesmeler, takdir beklemeler falan. gerçekten çok sinir bozucu. hayır 2 tane küp şeker harcamadık diye memleket mi kalkındı. peki benim şeker pancarı üreten köylüm ne yapacak, nasıl geçimini sağlayacak. üç beş tane entel mutlu olacak diye köylümüzü yedirmeyiz arkadaş. şekerli çay içmiyorsanız gidin dağda yaşayın.
  • 2 gram şekerin vücuduna duhul etmemesinden ötürü "çok sağlıklıyım oley" diye caka satanların yaptığı bekleyiş. aynı adam çayın yanında sigara içer ama. he canım sağlık evet..
  • -kaç şeker atıyoruz?
    -yok ben şeker kullanmıyorum.
    -oo süper. ama atayım istersen iki tane çok var çünkü?
  • (bkz: çayı şekersiz içmek/#7229886)

(bkz: sen çayı şekerli mi içiyorsun ay iğrenç yha)
    (bkz: çayı şekersiz içenlerin hitler destekçisi olması)
    (bkz: çayı şekersiz içenlerin amlarına koymak istemek)
    (bkz: şekersiz çay içenlere daha sıcak davranan kahveci)
    (bkz: çayı şekersiz içenlere diyette misin sorusundan gına gelmesi)
    (bkz: çayı şekersiz içenlere a nasil iciyorsun sen onu sorusundan gına gelmesi)

daha çok soru ve tepki beklememeleridir aslında.
    uğraşmasanıza olum insanlarla!
  • "hakkıdır.

içilir mi lan o öyle? sağlam mide gerektirir. en azından yanında tatlı bir şeyler yese anlarım ama arkadaş bir gram tadı tuzu yok. kahve dersen her türlü içilir."

demişim zamanında. zaman ne garip şey lan? artık çayı kahveyi şekersiz içiyorum ve hatta şeker atarsam dilimden başlayarak çayın/kahvenin geçtiği bütün yol yanıyor.
  • devamında konuyu çayın gerçek tadını almakla ilgili bir nutukla besleyerek zirveye ulaşır bu kişiler.
  • bir takım klişe ifadelerle yaptıkları eylemdir. bu arkadaşların tamamında görüldüğü üzere "üç adımda şekeri bırakmak nedir, neden bırakılır?" konulu sunum kısaca şöyledir ;

öncelikle çayın tadının daha güzel geldiği ile ilgili kısa bir giriş yapılır. ardından ise şekeri bırakalı ne kadar zaman olduğu belirtilir. üçüncü aşama olarak da şekeri bırakma evrelerinin ne kadar sürdüğü kabaca hesaplanarak misyon tamamlanır.
  • şekersiz çayın zararlarını bilmeyen cahil pezevenkleri ortaya çıkarmıştır.
  • benim açımdan yanlıştır. övgü için değil sadece şeker tüketimini azaltmak için girdim bu boktan yola. tam 1 aydır hala çayın tadı kötü geliyor. ne zaman bitecek bu çile. alışması 1 aydan fazla süren ancak sonuçta alışan varsa mesaj atsın. yoksa bırakıcam artık.