şükela:  tümü | bugün
  • çayın üretim merkezi olan akp’nin kalesi rize’ye müjdeli haber.

--- spoiler ---
    115 gıda ürününe getirilen ek gümrük vergisi oranları yeniden belirlendi; bazılarının vergisi sıfırlanırken bazıları ciddi oranda indirildi. resmi gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararına ek cumhurbaşkanı kararına göre gümrük vergisi sıfırlanan ürünler içinde çikolata, makarna, pastacılık ürünleri, maya, helva, kahvaltılık gevrekleri ve kakao ürünleri bulunuyor. dünya'nın haberine göre, taze (yeşil sarımsak ve kuru sarımsakta yüzde 49,5 olan gümrük vergisi yüzde 5’e, diğer bazı sarımsaklarda yüzde 19,5’den yüzde 2’ye, kabuklu ve kabuksuz cevizde yüzde 15’den yüzde 4’e indirildi. muzda yüzde 145,8, yeşil ve siyah çayda yüzde 145 olan gümrük vergisi yüzde 7’ye düşürüldü. çerezlik ayçiçeğinde yüzde 27 olan gümrük vergisi yüzde 3’e indirildi. gümrük vergisi sıfırlanan ürünler paraguay çayı, meyan kökü ürünleri, kakao toz ve ürünleri, kültür mayaları, bira mayaları, kabartma tozları, çikolata, helva, kaynatılmış tatlı ve karamaller, sakızlı ve jöleli şekerlemeler, boğaz pastili, öksürük şekerleri, fındıklı drajeler, şekerleme tabletleri, fondan, lokum türleri, pasta, büskivi ve ekmekçilik mamulleri, makarnalar, kahvaltılık gevreklerde bazı istisnai ülkeler dışında gümrük vergisi sıfırlandı.
    --- spoiler ---

link
  • şerefsizim benim aklıma gelmişti!
  • üzmeyen, aksine sevindiren bir haberdir. %80'lere yakın akp'ye oy veren iller düşünsün.

afyon'daki haşhaş üretimi için abd'ye kafa tutan ecevit nerde, samanı bile ithal eden iktidar nerde?..
  • verdikçe veriyor mevlam. şimdi ucuza çay içip ucuza muz yeriz.

çok da sikimde yüzde 80 akp e oy veren üretici düşünsün.
  • vatandas artik darjeeling icebilecek.

yanina da ekmek bulamayanlar pasta yedi mi muhtesem olur.
  • reis bazen saglam vuruyor gercekten. cay ureticisinin bunun altindan kalkmasi imkansiz.
  • "bu millet ajdur" diyen kardeşimizi ilgilendiren haberdir.

ek: sözlükte başlığı vardı ama bulamadım nedense. rizeli kardeşimizin röportajı
    ek 2: buldum. (bkz: rizeliyim açım rte'nin sonuna kadar arkasındayım)
  • cumhurbaşkanlığı seçimleri (rize)
    açılan sandık %100
    recep tayyip erdoğan %76.92
    ne diyorlardı? (bkz: svihs)

(bkz: türkiye'nin ceviz ithalatında birinci olması)
    ithal etmeyip bu topraklarda yetiştirebildiğimiz bir annemin balkondaki sardunyası kaldı. dünya savaşı çıkıp ithalat dursa, düşmanın mermisinden değil açlıktan ölürüz.
  • hükümet ne yapsa suç. vergi indirse de eleştiriyor vergi koysada. bu kadar cehalet anca muhalefet olunca olur.

halkımız millet kırathanelerinde daha ucuza çay içecek.
  • çayın üretiminin yapıldığı bölgeler için söylüyorum yarın seçim yap en az %80 akpye oy çıkar.
    o yüzden üzülmeye hatta böyle başlık açıp kederlenmeye dahi gerek yok bırakın ağlaşıp dursunlar.