şükela:  tümü | bugün
  • çok dindar, muhafazakar, milliyetçi, mukaddesatçı, milli görüşçü, sağ siyasi maskeli aç köpeklerin ye ye bitirilemedikleri memleketimin; cumhuriyetin ruhu şad olası kurucularınca var edilmiş güzelim kuruşunun yandaşa para dağıtmak için çekilmiş son reklamlarıdır.
    bu memleketin çay üreticisinin ürettiği ve lipton, sir winston, seylan çayı gibi saçma sapan çaylarla kıyas dahi edilemeyecek eşsiz lezzeteki çaykur çaylarının akibetinin kararmaya başladığı ve özelleştirileceği haberinin ardından sıkça tvlerde boy gösteren reklamlardır bunlar. biz bu yolları biliyoruz. gözünüze dizinize dursun ipneler.

(bkz: #26548409)
  • şu sıralar gördüğüm en iyi reklam filmi. çaykur hangi reklam ajansıyla çalışıyor ya da bu reklamları hazırlayan reklamcı kim bilmiyorum. ama tebrik ediyorum. akılda kalıcı.
  • içeriğinde bariz yanıltıcı bilgi barındıran reklam filmidir.

şöyleki; metin akpınar in olduğu köşe kapmaca filminden alinan sahnede elindeki tepside bulunan çay değil güvey şerbetidir. ayrıca bu sahnenin hulusi kentmen ile de alakası yoktur çünkü kendisi bu filmde oynamamistir.

içerik çay odaklı olunca bu durumun atlanmasi tuhaf olmuş.
  • reklamda kullanılan müzik thy'nin sertab'a söylettiği "we are turkish airlines" melodisine benziyor, arabesk versiyonu gibi geldi bana.

reklam da başı sonu olmayan garip bir reklam işte. nostalji işleri bir "can çekişme" emaresi gibi gelmiştir bana hep. güçsüz bir etki yaratıyor. hani acıyıp içebilirsin ancak çaykur'u. reklamda kullanılan figürlerin yarısı yok şu an dünyada.

"eskiden ne çay içerdik, vay bee" diyor reklam. peki ya şimdi? şimdi ne içiyoruz? ice tea içiyoruz filan heralde. saçma.
  • hararetli bir şekilde son dakika haberi ile başlayıp içimde titreşim yaratan saçma sapan bir reklam. ulan beyinsiz salaklar 2018’e girdik, bu nasıl başarısız bir reklam stratejisi. çay reklamını klişelerin dışına çıkarmamalısınız. böyle saçma sapan reklam yaratırsınız.

çay reklamı dedin mi; yemyeşil çay bahçelerinin olduğu, sisli bir dağ başında çekilir. sırtında çay sepeti olan teyzeler olur, ince belli çay bardağındaki tavşan kanı çayın vurgulaması gerekir.

son dakika son dakika son dakika...

ha bu arada, en güzel çay kaçak çay.
  • okullarda kötü reklam nasıl olur diye okutulacak kadar berbat ve irrite edici bir reklamdır. spiker iticiliği diye bir şey var. bunu reklamda kullanmak hangi akla hizmet?