şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çaykurun yeni cafe restaurant zincir markası.
 • çaykur'un vizyoner bulduğum projesi. ilk şubesi bağdat caddesinde açılacakmış. kafe restoran tarzı bir konsepti olacakmış.
 • bekleyip görelim diyebileceğimiz yeni bir oluşum/çaykur iştirakı.

  bazı gazetelerde starbucks'a rakip gösterilmiş. ticari zekamız inşallah bu kadar değildir temennisiyle beraber bu tür düşüncelerle büyük düşünüp küçük işler becerdik.

  simit dünyasına rakip olur mu? pay kapabilir mi göreceğiz.
 • 62 çeşit çayı merak ettiğim yeni gözbebeğimiz. çayamel makiyato lütfen.
 • orta ve uzun vadede, son zamanlarda aşırı büyüyen kahve konseptinin yerini alacağını düşündüğüm, muhtemelen yeni bir trendi başlatacak olan çaykur işletmesi. henüz görmedim ama istanbul'a gidince ilk fırsatta gitmeyi düşünüyorum. internette gördüğüm fotoğraflara göre konuşacağım, mekan konsepti gayet sade bir şıklık sunuyor. hizmet ve lezzeti de sağladıkları takdirde son derece yerinde bi yatırım gibi geliyor bana.

  türk işi kurumsal gıda işletmeleri benim hatırladığım simit konsepti ile başlamıştı. adım başı açılan simit sarayları, simitçi dünyası, simit sofrası vs diye envai çeşit simit dükkanı gördük. şimdilerde yaklaşık 5-6 sene önce başlamış olmakla birlikte bi kahve furyası hakim. kahve durağı, kahve sokağı, gönül kahvesi, bayramefendi osmanlı kahvecisi daha aklıma gelmeyen yüzlerce aynı konseptte hizmet veren işletme mevcut. kısa zamanda doyum noktasına ulaşılacaktır. ve o yenilik arayışını muhtemelen çayla konsepti doldurur.

  fikir gayet iyi. çaykur biraz sabrederse tutar bu iş diyorum.

  göreceğiz bakalım.

  edit: http://www.cayla.com.tr/…rage/data/cayla-icecek.pdf

  çay isimleri çok uyduruk olmuş yahu. bi an önce ayar çekseler iyidir.
  sonunda ''la'' olacak diye
  ukala
  budala
  mesela gibi saçmalıklara gerek yok.
 • probis güzel gider.
 • bağdat caddesinde çok yakın tarihlerde ve hatta uzaklık olarak da birbirine yakın mesefade iki farklı şube açan çaykur işletmesi.

  henüz gidip oturmuşluğum yok ama önünden geçerken neredeyse tüm masaları dolu görüyorum akşam ve gece saatlerinde. hayır, iki mekan da epey büyük, burası açılmadan önce bu kadar insan çayını nerede içiyordu diye düşünüp duruyoruz arkadaşlarla birlikte.
 • mekan yorumu yapan biri değilim pek. önünden geçerken bi giriyim dedim, tuzlu tatlı karışık bişeyler söyledim. voaa oldum. çok başarılı. fiyatları da baya uygun. fırın işlerini mutlaka deneyin.
 • bagdat caddesi subesi baya basarili. fiyatlar ise cok cok uygun, cadde de kucuk bardak cayi 1,5 tl klasik cay bardagi ile de 2,5 tl satiyorlar. hizmet kalite oldukca basarili, umarim subelerinin devami da gelir.