şükela:  tümü | bugün
  • içlerinde çok da kalitelilerin de yer aldığı entrylerdir.

kim okuyor diye yakınan arkadaşlar var. cevaben; ben okuyorum. hemde bugün bölümüne girmeden önce çaylaklar'a giriyorum. sonrasında canım isterse diğer yazarlar ne yazmış bakıyorum.

ben neden yazar olamıyorum diye yakınan arkadaşlara da tavsiyem aynısıdır. böyle yaparlarsa yazar olabilmek gibi bir kaygıları kalmayacaktır zira yazdıkları zaten görülmektedir. sadece biraz daha kaliteli ve küfürsüz yazmaya gayret!
  • ekşi sözlük formatına uygun olmaları halinde herkes tarafından görünür olabilecek entrylerdir.

(bkz: çaylak yazarlara can verelim kampanyası)
  • sistem karşıtı azılı bir muhalif olarak göz atayım, hakkı yeniyor olabilecek yiğitlere destek çıkayım diye "çaylaklar" butonuna basmamla bir gerçeği yüzüme vuran:
    beterin beteri var. her zaman. buradaki çıta sözlüğün genel kalitesini yükseltmez fakat, onu da söyleyeyim. zira insanımız aynı, maya aynı, mantalite aynı. grameri iki düzgün diye burada fanatizmle karşıt görüşünü ötekileştiren ve hakareti etik kılıfa giydiren kalemleri yeğ tutmayacağım. sadece daha beterini gördüğümü belirtiyorum, genel bir bakış ile. özelinde iyi yazan kalemler de vardır, onlara vâkıf olmak için çaylak butonu/havuzu yerine ilgilendiğimiz başlık altında çaylak entrylerini mevcut italik yazı ile görebilseydik, keşfetmek daha kolay olurdu; nick altlarında ve dahi belki tavsiye işlevi sunacak bir başlıkta bu arkadaşlara destek verebilirdik. bu da naçizane önerim olsun, herkesin kalemine kuvvet, sevgiler, saygılar.
  • çaylak olabilirim ama sende ibnesin
  • evet...
  • ekseriyetle kaliteden yoksunlar. tanım olmayan entryler mi dersin, bakınızlar mı dersin formata aykırı ne varsa hepsi mevcut. öyle çaylaklar var ki çaylak onay listesinde yer kaplamaktan öteye gidecek konumda değil. hal böyleyken eli ayağı düzgün entryler giren bir çaylak yıllarca yazarlık onayı bekliyorsa bu sistemde bir hata var demektir. formattan bihaber çaylaklar varken 7-8 ay yazarlık bekleyenlerin varlığı akıl alır gibi değil.
  • bizimkiler bu grupta yer alıyor,19.bin küsürden inmek için çok çaba gerek 1 yıldan fazla sürermi diye düşünmüyor değilim.
  • "çaylaklar" kısmına tıklandığında istisnasız bütün penis ve memeli başlıklarda olan entrylerdir bir çaylak olarak utandım
  • o kadar sevimli ki bu entryler, böyle vıcır vıcır sevimlilik akıyor.
    bilgi içeriyor, imlalar mükemmel, her şey çok güzel.
    sonra yazar oluyorlar ve "amuagoyum gızlarlan ilgilenmiycen o zaman gelirler", "züküşürkenek garı çok baarıyosa rol yabıyodur öheheheöheheö" falan yazıyorlar.

dandik olan kısımları ise "dertleşek, instagram falan baylaşak da züküşek" diye saçma saçma tanışma başlıklarına yazıyorlar.
    ıyy düşününce bile acıdım o ezik, devrik ve yıkık erkeklere.
    "maraba, bu benim instagramım, ekşi sözlükten seks yapacak birini arayacak kadar düşük ve önemsiz bir insanım" ıyy.