şükela:  tümü | bugün
  • sözlükle ilgili çaylak entrylerinin başlık içerisinde görüntülenme isteğidir aslında.

mesela bir çaylak, takip ettiğim "az kişinin bildiği muhteşem web siteleri" sayfasına gerçekten, az kişinin bildiği muhteşem bir web sitesi eklemiş olabilir ve bu benim olay ışığımı yakmıyor. yada ben o başlığa girdiğimde çaylakların mesajlarını göremiyorum. belki bu, çaylak entry'leri için tıklayınız şeklinde başlık içinde yer alabilir veya ayarlar kısmında "çaylak entrylerini de göster" şeklinde bir modül olabilir. böylelikle italik olarak o başlıkta çaylakların entryleri de görünmüş olur. isteyen yazar, bunu gizleyebilir isteyen yazar görünür kılabilir. hiç değilse çaylaklar kısmında arama yapılabilse? şimdiye kadar bir başlığa belki de çaylaklar yazılması gerekeni çoktan yazmıştır ve biz de hâlâ aynı şeyleri yazıp duruyoruz? zaten çaylak kişisi yazar olunca görülmeyecek mi entryleri? görünecek. o zaman o kadar çok entry kirliliği oluşacak ki. aynı şeyler belki alt alta yazılmış görülecek.
  • caylaklardan aldığım 3 mesaj da kufur icerikli olunca temkinli yaklaşıyorum.
  • "normal entryler, standart font ile, çaylak entryleri de italik ve hafif soluk görünecek şekilde, herkese görünür olabilir." önerisi ile arttırdığım durumdur. zaten, ayrı bir sekmede, çaylakların ne yazdıklarını görebiliyoruz. çok zor olmasa gerek.
  • mükemmel istektir.
  • halihazırda yazar olanların en az %20'sini gizliyoruz zaten. çaylaklarla mı uğraşalım bir de ?
  • çaylaklar sekmesine girip de kör olmadan çıkabilenler tarafından gündeme getirilen bir öneri.
  • çaylak entrylerinin %90'ı çöp olduğundan desteklemediğim öneri.

hatta bence çaylaklıkla yazarlık arasında stajyerlik şeklinde bir kademe daha olmalı. stajyerler başlık açamamalı, belli bir denetimden geçmeli ya da limite tabi tutulmalı. nerede trol, niteliksiz ya da boş yere yeşili yakan entry varsa hepsi yeni yetme 400- entryli bir yazara ait çıkıyor. engellemekten usandım.
  • ya arkadaş mesajlaşmayı açtınız. eee baktığımızda çaylakların entarilerini zaten görüyoruz. başlıkta görülecekse yazarlarınkii gibi o zaman oldu olacak çaylaklığı da kaldırın. zira bir anlamı kalmayacak o durumda. hoş bana göre zaten bir anlamı yok ama.
    yani çaylak listesinden her gün çıkan çıkana. ve milletin üçer beşer yedek hesabı var. adam bana gelmiş yedek hesabım gizli söylemem diyor.
    belli ki yakında çaylaklık da kalkacak gibi. şimdiden 100 bin hesap vardır en az yazar olmuş.
    az once de bir tanesinden öğrendim ki inanmadım zaten ama beni yemediyse ekşi sözlük şenliklerinde kanzuk ve ssg nin çevirdiği çarktan kazanmış anlamını sorduğumda bilmediği nickin hesabını. neymiş amortismana göre ilgili mevzuat hükümleriyle ihale ediliyormuş hesaplar ve biraz okusaymışım bilirmişim. lan nerde yazıyor bu ilk duydum. yok geçenlerde random harflerle yazılı on entariyle çaylaklıktan yazar yapılan hesap gibi ekşi sözlük rezaleti midir nedir? millet senelerce bir hesap için beklerken, millet üçer beşer hesapla kendisine nickaltı yazıp istediği hesapta istediği kişiyi olup istediği gibi oylayıp karma kasıyor. ortalık psikolojisi bozuk şizofren işsiz sosyopat kaynıyor. bence bu çoklu hesap olayı kaldırılmalı asıl. ekşide de ayyuka çıktı artık.
    ezcümle çaylakların entryleri gösteriliecekse zaten çaylaklık da kaldırılsın o zaman mantıklı olan budur.