şükela:  tümü | bugün
 • çaylak yazar kardeşlerin birinin sitemidir. tarih ve saate baktım, gerçekten de kelimesi kelimesine araklamış. aktarıyorum bu durumu;

  "bozkurtapartmani adlı yazardır. #62080606 numaralı entry'mi kopyalayıp aynı şekilde giren yazardır. çalıp yazdığı entry #62080612 numaralı entry. sözlük yönetimine mail atmama, twitter'dan yazmama rağmen aylardır bir şey yapılmadı. çaylağız diye haklarımız korunmayacak mı? çaylakların entry'sini çalan hırsız yazarlara göz mü yumulacak?"

  siz bu adamların okunmadığını mı sanıyorsunuz hayırdır?

  burası kutsal bilgi kaynağı, emekçi çaylak kardeşlerimizin yazılarını gasp etme yeri değil!

  maalesef yazısı ve başlığı görünmediği için bunu ben dile getirdim. haksızlığa karşı susamayız dimi?

  susmayalım da bence!

  edit: hırsızlık hırsızlıktır... bunun büyüğü küçüğü olmaz.

  edit 2: ben bu başlığı "örnekleri olabilir"e dikkat çekmek için yazdım. debe'ye girme amaçlı yazmadım ki... 2 ayda 6 kere debeye girdim, hayatımda hiç bir şey değişmedi. zaten sonra hepsini sildim yazdıklarımın. hayat sözlükten ibaret değil. hiç birimiz burada doğmadık. ama hırsızlığı küçümsersek yarın daha büyük hırsızlıklara neden olur. dublaj derler, montaj derler, komplo derler. sen de küçük hırsızlığa göz yumduğun için büyüğüne de ; "he lan montajmış dersin"
 • beni hayretlere düşüren durum. gören de ilginç bir içerik var sanır. o sikimsonik tanımı bir tek sen mi yapabilirsin? sanki sadece kendisinin kuracağı spesifik bir cümle.

  " atletico madrid'in türkiye'ye gelmek istememesi nedeniyle iptal edilen maç."

  bütün yaygara bunun için mi sayın amına koyduğum?
 • atletico madrid'in türkiye'ye gelmek istememesi nedeniyle maçın iptal edildiğini öğrendiği an bu entry'yi girebilecek onlarca yazar vardır bence buradaki yazar da onlardandır, söz konusu çaylağın entrysini gördüğünü bile zannetmiyorum tabii aksi olabilir fakat bir fikir hırsızlığı vs. rezalet bi şey göremedim, benim puanım 0.5 bile değil.

  edit: çaylak arkadaş noktasına kesme işaretine kadar aynı diye serzenişte bulunmuş, e ama imla kuralları?
 • aramızda çaylak yazarların sırtından geçinen yazarlar yok değil. tabii bu bir çalınmadan ziyade yazarın bu şekilde düşünerek yazdığı bir entry olmuş. 3 kelime için oturup çaylaklar ne yazmış diye bakmaz ve çalmaya tenezzül etmez kimse. bende linklere tıklamadan önce çaylak yazar bayağ yardırmış bir uyanıkta o yazıyı patlatmış sandım ama durum öyle değilmiş meğerse.

  elbette bu tarz davranışlar tasvip edilemez. neticede ortada bir emek var ve yapılan emek hırsızlığıdır. her yazar hakkını aramalıdır.
 • (bkz: oo iyi tezgah)
 • orijinal bir espri veya kişisel bir yorum olsa anlarım da maçın iptal sebebi ile girilen tek cümlelik bir entry'nin bence hırsızlıkla filan alakası yok. bana bu maçla ilgili kısa ve net bir tanım yap deseler muhtemelen ben de harfi harfine böyle yazardım.

  ben de öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığından beton büyüklüğünde bir entry çalındı da linç başlayacak diye koştum geldim.* bu çaylaklar da pek bir alemmiş canım. bir de şikayet maili filan atmış, yirim.*
 • aynı anda, birbirinden habersiz olarak binlerce kişinin kurgulayabileceği tanımdır.

  ctrl+copy+paste süreci ispatlanamadıkça tesadüf gibi görünen hadisedir.