şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün akşam bir entry girmemle fark ettiğim olaydır. yazdığım her entry'den sonra spam mesajı alıyorum.

1. mesaj
    2. mesaj
    3. mesaj

twitter'dan sözlük yönetimine mention attım ve ilk 2 hesap leyla oldu ama sonu gelmiyor. bir önlem alınmaz ise hiç istememe rağmen çaylaklardan mesaj alımını kapatmak zorunda kalacağım. eğer çaylaklara mesaj hakkı verilmesinin anlamsızlaşması istenmiyorsa buna bir çare bulunması lazım.

benim önerim ilk 10 entry yazılıp bekleme sıralaması oluşturulmadan bu mesaj hakkının aktifleşmemesi yönünde.
  • bu sorunun önüne geçmek zor gibi duruyor. en doğru yol süre sınırı gelmesi olur. ilk 3 ay mesaj atılamaması ve günlük sınır gelmesi bi nebze önüne geçebilir.
  • bir çaylağın bu başlığa yazdı entry dikkatimi çekti. yüz bulamamış kendine mesaj atıyor filan demiş.

spam mesajları atan arkadaşımız herhalde çaylaklara pek uğramıyor bunu anladık.

engellemek de çözüm değil başka başka hesaplardan geliyorlar. yönetim ne yapacak bakalım devamında.
  • bana atılan son 4 mesajın 3'ü spam mesajdı. otomatik olarak bu tarz spam mesajları engelleyen bir sistem geliştirmeleri gerekmekte. ssg iyi yazılımcıdır halleder herhalde. yok yardım lazımsa bir mesaja bakar*.