şükela:  tümü | bugün
14478 entry daha
  • en son baktığımda 5bininci sırada olduğum ve birden yazar olduğum kurtuluş günüm. 2015 eylül'den beri her gün giriş yaptım. muhteşem bir duygu.
  • içinden 12.5 ayda kurtulduğum listedir.
  • yıllardır 3000 küsürüncü olarak onay beklediğim liste.
  • bekliyoruuuum, gelmiyoooorsun... (bkz: sıra)
  • 2013 den beri hala 5000 lerdeyim
  • haydi düşeş.
  • ey yöneticiler, sanırım 2 yıl oldu. bu sıralamayı neye göre belirliyor ve yazarları neye göre seçiyorsunuz? yazarlığı kabul edilen insanların profillerine baktığımda ne ahım şahım bir başlık açmışlar ne de hakkını vererek deklare ettiği bir entry girmişler. adalet sahibi insanlar olun. sonuçta köle değil, insanlarız. ya bunu açıkça beyan edin böyle böyle yapıyoruz diye ki bunu bilmek en doğal hakkımız ya da koyduğunuz o sıra belirleyicisi zırvaya göre muamele edin. iki yüzlülüğün lüzumu yok. sayaçtaki sayı biraz daha azalırsa eksiye düşecek artık. bilmem anlatabildim mi?

not: sabrımız tükenmedi, sadece tebessüm edebilmek için susmak gerekir. gözlerimiz anlatıyor meseleyi zaten. hadi eyvallah.

tespihim nerde benim!? heh. elimdeymiş.
  • genç çaylaklara tavsiyeler vermek istediğim listedir.

bazı sebeplerden dolayı ben de 1 haftalık lanetli çaylak oldum ve protesto olarak çaylaklarla takılacağım.

tavsiye 1: kesinlikle bakınız vermeyin.
    tavsiye 2: ilk 10 entry’nizi sınavda bir şey bilmeyip ama kağıdı full dolduran öğrenciler gibi doldurun. (tanım olsun mutlaka)
    tavsiye 3: profilinizi kadın yapın. (saçma ama olumlu, sanırım algoritma kadınlara öncelik veriyor.)

örnek: bir üstümdeki entry, “dahil olduğum liste”. böyle boş entry girerseniz hayatta yazar yapmazlar.
  • oha lan daha dün 9000’lerdeydim ne ara yazar olmuşum, şuan sabahın köründe evde zafer çığlıkları atıyorum *
    sanırım her gün 4-5 saatimi ekşisözlükte harcamam, entryleri oylamam etkili olmuştur.
  • bu sabah içinden çıktığım liste. sabah sabah evde sevinçten bağırmaya başladım, mutluyum. merhaba sözlük.

dün akşam listede 24000'lerdeydim. algoritmanın nasıl çalıştığını anlamadım açıkçası. tüm çaylaklara başarılar.
6260 entry daha