şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • güzel güzel, 1000'er 1000'er, atlaya hoplaya yazar olma yolunda emin adımlarla ilerlerken entrylerim arasında bulunan anket başlığına yazmış olduğum bir bebeğimi sildikten sonra aynı hız ile geri geri gittiğim liste. güzel bir entry olduğunu bende biliyordum. biliyordum.
  • arkadaş ne kadar yazar olma meraklısı varmış bu memlekette! mehter bile bi geri adıma karşılık iki ileri gider. bu liste imkb gibi. arada bir kar (şapkalı a) realizasyonu yapıp cumburlop karabatak gibi dalıyor aşağı.bu gidişle torunlarım arasında şu dialog kaçınılmaz:
    - dede ekşi galaktik sözlüğünde çaylak listesindeyim. yazar olucam!
    - hımm, ben onların cemaziyelevvellerini bilirim evladım. büyük dedemiz üç asır kadar evvel 2014 güneş yılında ilk entrylerini yapmıştı. veraseten sıra bana gelecek yakında. neyse altı üstü 19.711 kişi kaldı şunun şurasında. hoş, rahmetliye tee o zaman baştan 18.000 kişi var önünde demişler ama... umut fakirin ekmeği, bekliyoruz işte. sen de fazla heveslenme yani
  • yaşlandım amk ölecem hala çaylağım
  • 1,5 yılda 1400 sıra ilerleyebildiğim liste.

sikerler böyle algoritmayı.
  • bir dağ eteğinde çadırını kurup, konaklarda kalan kalabalığa üşüyerek bakmaktır. bazen suriyeli mülteci kamplarını da anımsatır bana. hep kafada aynı soru, ''acaba ne zaman bu ülkeye alınacağız?".
  • eskiden şu yoktu bu yoktu demeye gerek yok bence. eskiden böyle yavşak bir alım süreci de yoktu. delikanlı gibi sıran neyse oydu. azaldığını gördükçe yaklaşıyorum derdin, şimdiki gibi bugün 3000, yarın 2500, ertesi gün 4500 olmazdın. bi ara yanlışlıkla herkesi yazar yaptılar, sonra hatayı düzelttiler 1 senede 2000 sıra belki ilerlemiş hesap 3000 sıra geri düştü. yazar olanları da kazara çaylak yapmadıysan o 3000 nerden geldi değil mi?

ağustos 2013'te entrylerini giren hesap bugün 2015'e 2 ay kala ilk girdiği sıradan belki 500 ya da 1000 sıra ilerdeyse bu rezilliktir, alım malım değil. her kondüktör günde 5 yazara baksa 50 50 bitirirler herkesi bir kaç ayda. kasıtlı bir almama süreci var.

adam almayarak seviye korunmaz, içerdekilerin naptığını kollayarak seviye korunur. abuk subuk mantıklarla kod yazarak kaçıncı sırada olduğumuzla oynamak yerine adam gibi moderasyon ekibi oluştursun ya sedet efendi.
  • her baktığımda bir prc linin sosyal güvenlik numarasıyla karşılaşmak bana bir gün noter bile olabileceğimi düşündürmüyor değil.
  • içinde benim olmadığım listedir. olsaydım çoktan onayımı vermişlerdi.
  • (bkz: çaylakların onay sırası
    (bkz: #46708404)

hesabın var mı? giriş yap