şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • nasıl işlediğine anlam veremediğim listedir. sıralamada öne geçmek için sürekli entry girmek mi gerekiyor?
  başka türlü 3 günde 2 bin ilerleyim 1 günde 5 bin düşmemin bir açıklamasını bulamıyorum.
  şayet entry giriş sayısıyla ilgiliyse bu da ciddi anlamda yanlış bir uygulamadır.
  bu kadar troll varken; sözlük, sözlük olmaktan çıkmışken gerçekten anlam verilemeyen uygulamadır.
 • bir buçuk yıllık süre sonrasında, bugün itibari ile kurtulduğum liste. şunu söyleyebilirim ki; kondüktör arkadaşlar dönem dönem hızlı çalışsalar da, genel itibari ile onaylanma durumu, çok yavaş ilerliyor. "çaylak onay listesi algoritmasını" anlayabilmek ise, gerçekten çok güç. bir bakıyorsunuz bir günde 200 kişiyi ardınızda bırakmışsınız. bu hızla ilerlerse, çok beklemem diye düşünüyorsunuz. ama gelin görün, ertesi gün 400 kişilik gerileme ortaya çıkabiliyor. özellikle 800-1000 aralığında çok ama çok yavaş, ilerlediğini söyleyebilirim listenin. bunun sebebini sorduğumda, 2011 yılındaki çaylakların onaylanması dahi, henüz gerçekleşmemiş olduğundan; 800 kişiden yükselerek yazar olma şansınızın en azından bir 6 ay süreceğini kestirebiliyorsunuz. özetle beklemek güç. online olup, sürekli oylamak artık eskisi kadar etki etmiyor bana göre. öncelikle önünüzde, yıllardır bekleyen yazar adaylarının onaylanması gerek. ancak bu durumda, öndekiler eritilirse sıra size gelebiliyor. şu olabilirdi bu süreç içerisinde; daha çok kondüktör alarak, çaylak listesinde bekleyenlerin daha hızlı bir biçimde eritilmesi sağlanabilirdi. zaten hali hazırda bakıyorsunuz, bazen kondüktörler, aylık aktivitede belirli bir sayının üzerine çıkarak işlerini yapmışlar. ama aylık kondüktör aktivitesine baktığınızda, gerçek anlamda onaylayan kaç kişi olduğunu görebiliyorsunuz. demem o ki; bu birkaç kişinin insafına bırakılmamalı! o listede, çok iyi yazar potansiyeli olmasına rağmen, bu uzun süreçte beklemekten usanan ve sözlüğe küsen, nice yazar adayı arkadaşlarımız da var. bu süreç ne kadar kısaltılabilirse, o kadar sağlıklı işler bu sistem. evet, aralarında formattan bi haber olanlar da çok. bunların arasından, formatı anlayıp, kavramış olanları, eleme süzgecinden çok daha hızlı bir biçimde geçirmeli, yetkili arkadaşlar!

  bu arada bir buçuk yıl bekledikten sonra yazar olabilmek güzel ama buruk bir his. ortama alışma çabası, genel olarak yabancılama durumu da var.
 • haftasonları sıralamanın boku çıktığı listedir. ne oldu kardeşim yine 1000 kişi atmış bizim sıra...yukarıdaki yorumlara bakılırsa iş zor gözüküyor ancak pes etmek yok.
 • sıralamaya bir galatasaray'lı olarak 19905. sıradan başlayarak bende 'aha bu sefer oldu aga' tepkisi yaratan listedir.
  o kadar çaresiz olmuşuz ki artık sıralamada ki yerimize göre hurafeler üretiyoruz.

  ben askerliğimi, acemilik; ankara mebs okulunda yaptım. orada girdiğim dil sınavından aldığım iyi sonuçla dağıtım olarak beklediğim yer brüksel di ve dağıtım yapıldı; malataya 2.ordu karargahı.
  iyi dedim gidelim, malatya da geçen 20 günün ardından şırnak silopi'ye yollandım.yaklaşık 15 gün rahatım da oldukça yerindeyken kendimi mardin de buldum. arada sorular sormuyor değil miydim? evet. doyurucu cevaplar alabiliyor muydum? hayır. mardin de süren 2 günlük askerlik, tezkere aldığım son nokta olan hakkari dağ komando tugayın da sonlandı.

  şimdi bütün bunlar ne diye soranlara, 3 aydır sıralamada gezdiğim en az 17 bin küsurlara inip, en çok 23 binler de dolaştığım sözlük sıralaması; sen bana koymazsın! ben neler gördüm.
 • sıra numarasının neye göre kime göre hangi akla hizmetle arttığını anlamış değilim. biraz düşünürsem çözer miyim, çözerim. 100 000 i geçen yazar oluyor belki .. atıyorum.. ayrıca çaylaklara çekilen bir numara da olabilir tabii. birinci sınıfa başlayan tıp öğrencileri az mı çekiyor..
 • memurlara gelen havaleler gibi liste. arada bazılarını sümen altı yapıyorlar geriye gidiyorsun.
 • 3 sene önce kayıt olup yazar olmayı beklerken ve 2 gün önce 17.sırada olduğumu gördüğümde içten içe sevinirken, tarafıma gönderilen mesaj "maalesef entry profiliniz onaylanmadı. entry'lerinizi çöpünüze gönderip sırada sizi geriye attık. daha özenli daha güzel entry'lerde görüşmek üzere"
  şaka mı lan bu dalga mı geçiyorsunuz milletle sürekli sözlüğe giren takip eden biri olarak reva mı bu yapılan şuan ki sıram ise 24.163
 • dünden beri yaklaşık 1500 kişi geriye düştüğüm liste. inanılmaz!

  en az yarım saatte bir girmeme ve mal mal bkz vermek yerine adamakıllı şeyler yazmaya çalışmama rağmen , bir günde bu kadar gerilemeyi haketmedim herhalde. kanser eder adamı bu sıralama , bu liste.

  yetkililere sesleniyorum. kurtarın beni , kurtarın bizi bu esaretten. bekleye bekleye ağaç olduk , çayımız soğudu. biz de ekşi sözlükten soğumadan kurtarın bizi.

  (bkz: yalvardım lan bildiğin)
 • 1500 geriye atılmış ben ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. ulan sözlükte herkes mi masabaşı memur da mesai günleri yardırıp öne geçiyor anlamadım.
 • yazar olmadan önceki evrede sırad bekleyenleri deniliyor.mesela ben şuan 23660 sıradayım biraz hızlı olun laa nolursun yoksa 10 yıl sonra yazar olcaz bu gidişle. arkadaş neye göre azalıp arttığını da anlamadım torpil yapmıyonuz dimi la..
hesabın var mı? giriş yap