şükela:  tümü | bugün
  • kastamonu'nun taşköprü ilçesine bağlı bir köy.
  • yeni kaydolan yazarların girdiği entry'lerin sadece sözlük yazarları ve diğer çaylaklar tarafından görülebildiği bölüm. bu kısımdaki entry'ler herkes tarafından görünen ekşi sözlük içeriğine dahil değil. dış dünyadan sadece direkt entry numarasıyla paylaşıldıklarında okunabiliyorlar. spam riskini düşürmek adına kısıtlı sayıda entry girebiliyorlar, verdikleri web linkleri de tıklanamıyor. yazar oldukları zaman bunların hepsi birden düzeliyor, tüm yazdıkları da ekşi sözlük içeriğine dahil oluyor. burada amaç yıllardır bekleyen yazarların ürettikleri içeriği anında görünür hale getirip paylaşabilmeleri ve bunu da denetim yükü gerektirmeden yapabilmeleri.
  • yeni bir show tv dizisi.
  • gayet faydalı olacak bir yenilikler dizisinin ilk parçası, bence.
  • vaktinde ekşi duyuru'ya uğrayıp da çaylaklık entry'lerini kontrol ettirenlerin de düştüğü hataların aynısına neredeyse herkesin düştüğünü görmekle beraber yazar olunduğunda da "ama ben tanım yapmayınca siliniyor entry'lerim, neden ki, böhhühühühüh" şeklinde ağlamaların nereden kaynaklandığını daha rahat görmenizi sağlaıyor. bir nevi mal beyanı sergilenmiş yapılan bu değişiklikle.

(bkz: tanım yapma zorunluluğu/#30778793)

biz gene de vazgeçmeyelim, yazılanları okuyabilecek kapasitede olan bir kısım çaylağa yol gösterelim.

çaylaklık döneminizde sizden yalnızca tanım yazmanız bekleniyor. örnek:

"başlık: istanbul
    entry: türkiye'nin kuzeybatısında yer alan bir şehir."

bu kadarcık. hikaye anlatmanıza, yazdıklarınızı salçalamanıza hiç gerek yok. sözlük yazarları gibi yazmanıza hiç gerek yok hatta çoğu zaman hataya düşüyorsunuz bunu yapınca. kısa ve öz bir tanım yetecektir on tane. o kadar. bu kadarcık basit. gerçekten hepsi bu, bu kadar. ayrıca yazım kurallarına özenmek de önemli ama kimin umrunda, değil mi?

(bkz: olan biten/#14333666)
  • 5 dakika kadar incelememle ülser olmama sebep olmuş fasilite.
  • incelemedim ama ssg abi yapmissa faydali olabilir.
  • ilk incelemelerime göre sıkıldıkça bakacağım yer olacak olan fasilite. ekşi sözlükte çaylaklık zor azizim.
  • kimin aklından çıktıysa gidip alnını öpmek istediğim yenilik.
    kondüktörlerin işlerini daha da kolaylaştıracağını sanıyorum.
  • ekşisözlük fasilitesi. bir de bunlara mesaj atıp "öyle olmaz böyle olur" diyerekten eğitim ve öğretime yararlı olma şansımız olaydı eyiyidi