şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çaylakların başlatmış olduğu enteresan anlamlar çıkartabilecek olup türkçe nin esnekliğinden ötürü nereye çekilse farklı anlamlar çıkartılması işten bile olmayan eylemdir.

çaylaklar kısmında şu an bu başlık altında çok fena voltran vari oluşumlar vücuda getirilmektedir.

aman yavaş birleşseler de bir yerleri eğilip bükülmese bari. *
  • başlık altındaki ‘hızlı hızlı’, ‘upp uppp’ vb. entryleri görünce bir sik olmayacağını anladığımız birleşme. az ötede birleşsinler.
  • başlığa girip baktım burnuma ağır facebook yorumları kokusu geldi.
  • an itibarıyla çaylak kısmında çok fena birleşmelerin yaşanmasına neden olan ayaklanma gibi bir şey.

valla ben çaylakların yazdıklarının yalancısıyım.

sanırım böyle bir başlık altında toplaşıp entry girerek yazar olacaklarını sanıyorlar.

işin asıl garip yanı; entry lerinin her biri forumdan fırlayıp gelmiş gibi. noktalama işaretleri kullanılmıyor. tanım yapılmıyor. üstteki alttakine, alttaki üsttekine cevap niteliğinde entry ler giriyor.

sonrada yazar niye olamadık diye ağlaşıp mağdur edebiyatı kasıyorlar.
  • iki küsur yıllık bir çaylaklığın ardından geçen günlerde yazar olmuştum. fazla romantizm olarak algılanmasın ama bence o bekleme evresi bile güzeldi. ayrıca bekleyin ne olacak yani? her üye olanı hemen yazar yapsalar ekşi sözlük bu imajına kavuşmazdı ama değil mi? zaten demirbaş olan yazarların, yeni yazarların ve hali hazırda çaylakların azımsanmayacak bir kısmını yetersiz gördüğünü düşünürsek bu bekleme evresinin haklı olduğunu düşünüyorum. yazarlar da kim ki yetersiz görebiliyor diyenlere de şimdiden açıklamamı yapmak istiyorum. katılın ya da katılmayın onların ev sahibi gibi davranmaları çok doğal geliyor bana. o yüzden kazan kaldırmayı bırakın, uslu uslu bekleyin sıranızı. o denediğiniz yöntemlerin bir işe yaradığını da düşünmüyorum.
    (bkz: sabrın sonu selamettir)